Boeing’e B787’den bir kötü haber daha

Üretiminden bu yana zaman zaman ciddi sorunlar tespit edilen Boeing 787 Dreamliner uçaklarında bir yeni sorun daha tespit edildi.

Bloomberg’de yer alan habere göre, B787 Dreamliner uçaklarının kokpit pençelerinde yeni bir sorun tespit edildiği açıklandı.

Küçük bir uçak grubunda tespit edilen yeni sorunun hızlı şekilde incelemeye alındığı ancak Boeing’in 787 teslimat takvimini etkileyebileceği belirtiliyor.

Boeing’in kokpit pençeleri sorununu hemen birkaç uçakta test edeceği açıklanırken, bu konudaki çalışmaların B787 kullanıcısı havayolları ile paylaşılacağı açıklandı.

B787’lerdeki incelemeler devam ederken Boeing 26 Mart’ta United Havayolları’na yeni Dreamliner teslimatı yaptığı açıklandı.

İncelemelerin vakit alacağı ve bunun B787 teslimat takvimine olumsuz etki yapacağı tahmin edilirken, B787’lerin geçtiğimiz aylarda da iç kaplamalarında bir sorun tespit edilmişti.

B787 uçaklarındaki sorunlar nedeniyle teslimatlar bir süredir yapılamazken, ABD’li üretici en son teslimatını Ekim 2020’de Etihad havayollarına yaptı.

AirTürkHaber