Bolat’tan THY çalışanlarına Mart müjdesi

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat, dün açıklanan rekor kar sonrasında THY çalışanlarına bir müjde açıkladı.

Bolat “başarı ödülü” kapsamında Nisan ayında yatırılacak olan primlerin Mart ayında yatırılmasının kararlaştırıldığını açıkladı.

Ahmet Bolat’ın konuya ilişkin açıklaması şöyle:

Dün kamuoyu ile paylaştığımız 2022 verilerine göre 90 yıllık köklü tarihimizin en yüksek kârına ulaştık. Yaşanan küresel zorluklar karşısında yönetim ve çalışan olarak gösterdiğimiz birlik ve dayanışma, planlamada gösterdiğimiz başarı ve operasyonel çevikliğimizle birleşince üst üste altı çeyrekte net kâr elde ettik. Tarihimizdeki her başarı gibi bu başarının sahibi olan değerli çalışma arkadaşlarıma gönülden teşekkür ediyorum.

Birlik ve beraberlik ruhumuzun en güzel örneklerini yaşadığımız bu zor günlerde daha önce “başarı ödülü” olarak sözünü verdiğimiz ve Nisan ayında hesaplara yatırılacak olan “üçüncü” maaşı Mart ayında ödeme kararı aldık.

Ortaklığımızın en değerli varlığı olan çalışanlarımıza, zor günlerin üstesinden hep birlikte gelme azminin karşılığını bir nebze de olsa verebilmek gayesiyle aldığımız, bu kararın hayırlı olmasını diliyorum. Bereketli olsun.

Bu üstün gayret ve dayanışma için tüm Türk Hava Yolları ailesine bir kez daha şükranlarımı sunuyor ve bağrından çıktığımız milletimizin yanında olmaya her koşulda devam edeceğimizi ifade ediyorum.

Saygılarımla