Erdoğan’ın uçağı hava sahasını kapattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Afrika seyahatinde Angola ziyareti sırasında hava sahasının kapanması nedeniyle Brüksel Havayolları uçağının meydana inemediği öğrenildi.

Brüksel Havayolları’nın Luanda’ya giden uçuşu, Angola hava sahasının önceden haber verilmeksizin kapatılmasının ardından yön değiştirmek zorunda kaldığı açıklandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Angola ziyareti nedeniyle Angola hava sahasının uçuşlara kapatıldığı bu nedenle Brüksel Havayolları’nın SN359 sefer sayılı Brüksel-Kinşasa-Luanda seferini yapan uçağının Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nin başkenti Kinşasa’ya indiği öğrenildi.

Konuya ilişkin Brüksel Havayolları sözcüsünden yapılan açıklamada, “Luanda hava sahasının kapatılmasının ardından, 17 Ekim’de SN359 uçuşundaki yolcular maalesef Brüksel’e dönmek zorunda kaldılar. Luanda Havalimanı’nın kapatılması nedeniyle, uçuşumuz yaklaşık yarım saat bekleme düzeninde kaldı. Kaptan daha sonra yakıt nedenleriyle bu üçgen uçuşun ikinci varış noktası olan Kinşasa’ya gitmeye karar verdi. Luanda’ya bağlı tüm yolcular Brüksel’e geri uçmak zorunda kaldı ve ertesi gün bir uçuşta yeniden ağırlandı. Luanda’ya ilk programlarından yirmi beş buçuk saat sonra vardılar” dedi.