Büyük göçe son noktayı Aycı koydu

İstanbul Havalimanı’na yapılacak büyük taşınma öncesinde THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı taşınmanın detaylarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Atatürk Havalimanı’nın mükemmel bir şekilde hizmet ederek görevini tamamladığını ifade eden THY Yönetim Kurulu Başkanı Aycı, 60-70 milyona dayanan kapasitesi sonrasında AHL’nin artık ihtiyaçlara yetemez duruma geldiğini ifade ederken, İstanbul Havalimanı’nda büyük göç sonrası daha büyük başarılara imza atılacağını ifade etti.

45 saatlik süre içerisinde bu göçün tamamlanması için tüm hazırlıkların yapıldığı açıklanırken, Aycı taşınma sırasında meydana gelebilecek tüm aksilikler içinde 40 kilometrelik mesafede 5 ayrı istasyon merkezi kurulduğunu ve bu durumlarda hemen müdahale edilebileceğini belirtti.

CNR Fuarı ve Açıköğretim sınavına gideceklere tavsiye

Şuana kadar taşınmanın yüzde 25’nin tamamlandığını belirten Aycı, Basın Ekspress yolunun taşınma nedeniyle bir süre kapalı olacağı için İstanbullulara alternatif güzergahların belirlenmesi için tavsiyede bulundu.

İlker Aycı ayrıa, CNR Fuarı ve Açıköğretim sınavlarına gidecek olanlarında taşınma nedeniyle kapatılacak yollardan dolayı mağdur olmaması için gidecekleri yol güzergahlarını önceden belirlemeleri konusunda bilgilendirdi.

Taşınma sonrasında İstanbul Havalimanı’ndan ilk seferin başkent Ankara’ya yapılacağını açıklayan İlker Aycı, Atatürk Havalimanı’ndan son uçuşun ise Singapur’a yapılacağı bilgisini verdi.

Daha çok yabancı havayolu gelecek

İstanbul Havalimanı sayesinde çok sayıda yeni yabancı havayolunun da İstanbul’a seferler başlatacağının altını çizen İlker Aycı, “Şuanda Çinli havayolları İstanbul’a uçuşlara hazırlanıyor, ayrıca Japon havayollarının da İstanbul’a uçması bekliyoruz bu konuda çalışmalarına devam ediyorlar” açıklamasında bulundu.

Aycı sözlerini “İstanbul Havalimanı’nda yeni başarılara şahit olacağız, yeni başarı hikayelerini beraber yazacağız” diyerek noktaladı.