Çılgın patrona yakışmadı

Virgin Atlantic’in patronu Richard Branson, koronavirüs salgını nedeniyle çalışanlarının ücretsiz izne çıkarma kararı nedeniyle İngiliz milletvekillerinden tepki topladı.

Virgin, koronavirüs tehlikesi nedeniyle kapasitesini %85 oranında düşürmüş ve çalışanlarının büyük bir bölümünü 8 haftalığına ücretsiz izne çıkarma kararı aldı.

Bu karar İngiliz milletvekilleri tarafından büyük tepki toplarken, Muhafazakar Parti’den bazı milletvekilleri dün yapılan oturumda çılgın patron olarak bilinen Branson’u eleştirdi.

Milletvekilleri Virgin Atlantic’in patronun 3.8 milyar dolar değerinde olduğu düşünülen servetine vurgu yaparken, servetine sadece % 2’lik faizden yaklaşık 11 milyar dolar ekleyeceğini ifade etti.

İngiliz vekillerin açıklamasında, Branson’un tüm Virgin çalışanlarının yasal hastalık ödemesini kendisinin yapması halinde bile bu tutarın faizden elde edeceği gelirin altında olduğu ifade edildi.

Bu açıklamalardan sonra İngiltere’nin en sevilen patronu olan Branson hakkında sosyal medya da olumsuz eleştiriler yağıyor.

Richard Branson’un eleştiriler sonrasında kararında bir değişiklik yapıp yapmayacağı ise merak ediliyor.

AirTürkHaber