Çukurova’da son durum ne?

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Funda Ocak Adana Havalimanı sonrasında da Çukurova Havalimanı inşaatına ziyarette bulundu.

Ocak, Çukurova Havalimanı’nda çalışmaların planlanlandığı şekilde devam ettiği ve altyapı ilerinin %40 seviyesine ulaştığını açıkladı.

Funda Ocak tarafından konuya ilişkin yapılan açıklama şu şekilde oldu:

“Bugün Adana Havalimanı’mızda görev yapan kıymetli mesai arkadaşlarımızla bir araya gelip, kendileriyle sohbet ettik, faaliyetler hakkında bilgi aldık.

Daha sonra Çukurova Havalimanı Altyapı Tesisleri Yapımı ile Çukurova Havalimanı Üstyapı Tesisleri Yapımı inşaatında incelemelerde bulunduk, hızlı bir şekilde devam eden çalışmaları denetledik.

Tamamlandığında ülkemizin en güzel havalimanları arasında yer alacak olan Çukurova Havalimanı’nın altyapı işi yüzde  % 40 seviyesine ulaşmış durumda.

İş kapsamında 3500 x 60 m ebatlarında pist, 3500 x 45 paralel taksiyolu, 1000 x 240 ebadında 40 uçak kapasiteli apron, Ayrıca kargo ve özel uçaklar apronunun yapımı süratli bir şekilde devam ediyor.

Üstyapı tesisleri işi kapsamında ise 200.000 m2, 10 milyon kapasiteli terminal binası, 120.000 m2 yarı açık otopark, 11 adet yolcu köprüsü, Garaj, itfaiye, güç merkezi vb. destek binaları bulunuyor.  07.05.2018 tarihinde yer teslimi yapılmış olan inşaatta çalışmalar devam ediyor.”