DHMİ’nin teknolojileri göz kamaştırdı

DHMİ Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Keskin, Atatürk Havalimanı’nda tarihi rekor kıran TEKNOFEST için açıklamalarda bulundu.

Keskin, TEKNOFEST kapsamında 1 milyon 720 bin ziyaretçinin ağırlandığı festivalde DHMİ’nin teknolojilerinin de göz kamaştırdığına vurgu yaptı.

Hüseyin Keskin’in konuya ilişkin açıklaması şu şekilde oldu:

“Ayakları yere basmayan festival #TEKNOFEST’te, ülkemizin dört bir yanından 1.720.000 havacılık, uzay ve teknoloji gönüllüsünü misafir etmenin gururunu yaşadık.

Yerli ve milli teknolojilerimizin sergilendiği festivalde 38 farklı kategorideki 19 yarışmanın yanı sıra yüzlerce başarılı uçuş ile #TEKNOFEST bu yıl daha verimli ve daha heyecanlıydı.

“DHMİ Çalışıyor Türkiye Uçuyor” vizyonuyla projelendirdiğimiz Hava Trafik Kontrol Simülatörü, Çok Amaçlı Radar Ekranı, Elektronik Uçuş Stribi, Uçuş Bilgi Sistemi, FOD Radarı, Kuş Radarı ve Milli Gözetim Radarı festivalin göz kamaştıran teknolojileri arasında yer aldı.

Teknolojik dönüşüm sürecinde yeni teknolojilerin pazarı değil, üreticisi olma hedefi ve başarılarımızda süreklilik sağlamak için yerli ve milli projelerimiz üzerinde çalışmaya kararlılıkla devam edeceğiz.”