Dubai Airshow kapılarını açtı

Dünyanın en önemli havacılık organizasyonları arasında yer alan ve sektörün nabzını tutan Dubai Airshow bugün kapılarını açtı.

Türkiye’den Türk Hava Yolları, TUSAŞ, THY Teknik, Turkish Cargo gibi şirketlerinde katılım sağladığı dev organizasyon 14-18 Kasım tarihlerinde sektörün nabzını tutacak.

Dubai Airshow pandemi nedeniyle havacılık fuarlarına verilen zorunla ara sonrasında gerçekleştirilen ilk büyük organizasyon olması nedeniyle ayrıca önem taşıyor.

2 yıllık aranın ardından havacılık, uzay ve savunma sanayiinin tüm devlerini bir araya getiren Dubai Airshow’da, Boeing’in B777X uçağı, Rusya’nın yeni nesil jeti Checkmate de ilk kez görücüye çıkıyor.

 

Dubai Airshow’da BAE Hava Kuvvetleri akrobasi gösteri ekibi Al Fursan; Rus Hava Kuvvetleri tarafından Rus Şövalyeleri; Hindistan Hava Kuvvetleri’nin akrobasi gösteri ekibi Surya Kiran; Hindistan Hava Kuvvetleri’nin helikopter hava gösteri ekibi Sarang; ve BAE Hawk donanımlı Kraliyet Suudi Hava Kuvvetleri akrobasi ekibi olan Saudi Falcon gösteri uçuşları gerçekleştirecek.

Dubai World Central’daki Al Maktoum Uluslararası Havalimanı’nda yapılan organizasyonunda 13’ü ilk kez olmak üzere yaklaşık 148 ülkeden 1200 katılımcı yer alıyor.

Dubai Airshow statik alanında ise 160 hava aracı sergilenirken, fuarda bu yıl 85 binden fazla ziyaretçi ağırlanması hedefleniyor.

AirTürkHaber