Düşen uçağın gövdesi bulundu

Endonezya’da kalkıştan kısa süre sonra denize düşen Lion Air’e ait Boeing 737 MAX 8 tipi yolcu uçağının gövdesi bulundu.

Genelkurmay Başkanı Hadi Tjahjanto açıklamasında, 22 metre uzunluğundaki uçak gövdesinin bulunduğun açıklarken, JT 610 sefer sayılı uçağın karakutusu için arama çalışmaları devam ediyor.

Endonezya Ulusal Arama ve Kurtarma Kurumu (BASARNAS) Operasyon Başkan Yardımcısı Nugroho Budi Wiryanto, 29 Ekim’de kalkıştan 13 dakika sonra Karawang açıklarında düşen uçağa ilişkin arama kurtarma çalışmalarında 18’i kadın, 34’ü erkek olmak üzere 52 kişiye ait kimlik kartları bulduklarını açıkladı.

Bölgede ayrıca dün akşam da 13 bedene ait ceset parçaları bulduklarını aktaran Wiryanto, olayın ilk gününden bu yana ceset parçası, uçak ve kişisel eşyaların konulduğu 37 ceset torbasının hastaneye nakledildiğini belirtti.

Aile yakınlarından alınan bilgi ve DNA örnekleriyle kimlik tespiti yapılmaya çalışılırken, cesetlerin parça parça karışık halde olmasından şu an için ceset sayısına ilişkin net bir rakam verilmedi.

Kurban yakınlarının hastanedeki bekleyişi ise sürüyor.