El-Al Eylül’de yer kaldı

İsrail’in milli havayolu El-Al, Eylül ayı içerisinde en kötü zamanında kalkış oranına sahip havayollarından biri oldu.

Dünya genelinde uçuşların takibini yapan Flightstats sitesinde yer alan verilere göre İsrailli havayolu Eylül ayında 41 global havayolu arasında Egyptair ve Ethiopian Airlines’ın ardından 39. sırada yer aldı.

The Times of Israel’da yer alan haberde, verilere göre El-Al’ın Eylül ayında %65,5 oranında zamanında kalkış yaptığı belirtilirken, ortalama gecikme süresinin ise 51,3 dakika olduğu bilgisi verildi.

Bu oranın Yahudilerin tatillerinin olduğu Eylül ayında elde edildiği vurgulanırken, Ben Gurion Havalimanı’ndan bu geçtiğimiz ay içinde 2,2 milyon yolcunun seyahat ettiği belirtildi.

İsrailli havayolunun kötü performansının birkaç aydır devam ettiği, Haziran ayında 36’ncı, Temmuz’da 28’nci ve Ağustos ayında ise 36’ncı sırada yer aldığı öğrenildi.

Eylül ayı için en iyi performans gösteren hava yollarının ise Sri Lanka Havayolları, Delta ve Japon havayolu ANA olduğu açıklandı.

AirTürkHaber’in yaptığı araştırmaya göre, Türk Hava Yolları’nın Eylül ayı verilerine göre listede %70,9 zamanında kalkış oranıyla 33’ncü sırada yer aldığı öğrenilirken, toplam gecikme süresi 38,9 dakika oldu.

İsrailli havayolunun merkezi olan Ben Gurion Havalimanı’nda zamanında kalkış oranında en kötü havalimanları arasında yer aldığı belirtilen haberde, 376 havaliamnı arasında meydanın 351’nci sırada olduğu açıklandı.

Verilere göre, Ben Gurion Havalimanı’nda zamanında kalkış oranın %66 olurken, 48,3 dakikalık gecikme oranına sahip.

Ege Buğra Özen/AirTürkHaber