En özel A350 için operasyon başladı

Lufthansa Technik, Alman hükümetine teslim edilecek ilk Airbus A350 için çalışmalara başladı.

Alman hükümeti için hazırlacak 3 uçaktan ilk hafta içinde Hamburg’da bulunan Fuhlsbüttel Havalimanı’na indi.

Uçak burada Alman hükümeti için özel olarak modernize edilecek ve bu proje ilk dünyada ilk kez bir A350 uçağının özel olarak hazırlanma işlemi hayata geçirilecek.

İlk hazırlıklar geçtiğimiz yılın Kasım ayında başlarken, tüm hazırlıkların tamamlanıp teslimatın Temmuz ortasında yapılması planlanıyor.

Bu süreçte uçağın hazırlıkları esnasında geçiş kabini ile donatılarak Alman Hava Kuvvetleri’ne de sunulmasının planlandığı öğrenildi.

Lufthansa Technik VIP kabin hazırlıklarının tamamlanması sonrasında geçiş kabinin bununla değiştirileceği bildirilirken, uçağın tescilinin ise 10 + 03 olacağı açıklandı.

Uçağın kabininin tamamen devlet başkanlığına özel olarak tasarlanacağı ve içinde ofisler, toplantı ve konferans alanları, konforlu koltuklar ve tuvaletler ile birlikte ayrıca 150 kişiye kadar yemek servisinin yapılabileceği bir mutfak bulunacağı açıklanmıştı.

Alman hükümeti geçtiğimiz aylarda devlet başkanlığı filosundaki uçaklarda yaşanan sık arızalar sonrasında 1 milyar 200 milyon euro değerinde 3 adet A350 VIP uçağının alınmasına karar vermişti.

AirTürkHaber