En yoğun gününde İstanbul Havalimanı

İstanbul Havalimanı 9 günlük uzun Ramazan Bayramı tatili nedeniyle en çok yoğunluk beklenen günü sorunsuz ve sakin geçirdi.

AirTürkHaber’in İstanbul Havalimanı’nda yaptığı gözlemlerde genellikle yolcuların en çok yöneldiği 1, 2 ve 3 numaraları giriş kapılarında yoğunluk yaşanmazken, tüm terminal giriş kapılarındaki geçiş noktaları yolculara hizmet vererek geçişleri rahatlattı.

Terminalde iç ve dış hatlardaki kontuarlar da yolcular gün boyu biletme işlemlerini fazla beklemeden yapıp ikinci güvenlik noktalarına geçiş yaptı.

Terminalin 6 ve 7 numaralı kapıları ise hiç yoğunluk olmadığında adeta geçen her yolcu için “hızlı geçiş” ayrıcalığını yaşattı.

İstanbul Havalimanı’nda hemen her noktada yolculara yardımcı olmak için görevlendirilen “Bana Sor” (Ask me) çalışanları danışanlara yön tarifi yaparak ulaşımlarını kolaylaştırdı.

İç hatlar ikinci güvenlik geçiş noktasında ise tüm geçişler açık şekilde yolcuların hızlı geçişi için hizmet verirken, bu noktada da göze çarpan bir yoğunluk yaşanmadı.

Dış hatlar pasaport kontrolünde hemen hemen tüm geçişlerde polisler bulunurken, yolcular kuyruk beklemeden pasaporttan geçiş yaparak uçaklarına geçecekleri kapılara doğru yöneldi.

İlk uzun bayram tatili sınavın da olan İstanbul Havalimanı’nda, ciddi bir yığılma ve yoğunluk göze çarpmazken, en yoğun geçmesi beklenen günde operasyonlarda herhangi bir aksama yaşanmadı.

Ek olarak İstanbul Havalimanı’nda şuan ulaşım yükünün önemli bir bölümünü sağlayan Havaist otobüsleri de normal tarifesinin dışında daha sık seferler gerçekleştirdi.

THY’den üst üste yapılan açıklamalar da Sabiha Gökçen ve İstanbul Havalimanı’ndan 400’den fazla ek sefer, 2 milyona yakın yolcu sayısının yaşanacağı 9 günlük uzun Ramazan Bayramı tatilinde İstanbul Havalimanı’nda en yoğun gün olan 1 Haziran’ın nabzını tuttuk.

İşte AirTürkHaber’in objektifinden 1 Haziran’da İstanbul Havalimanı:

Ege Buğra Özen/AirTürkHaber