Ercan Havalimanı’nda özel kampanya

T&T Ercan Havalimanı İşletmeciliği, Sosyal sorumluluk faaliyetleri çerçevesinde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Ercan Havalimanı’nda “Kadın Sığınma Evine katkı yap güçlü kadın, güçlü toplum yarat” sloganı ile Lefkoşa Kadın sığınma evine katkı kampanyası düzenledi.

Lefkoşa Türk Belediyesi işbirliği ile düzenlenen ve bir hafta sürecek kampanyada yolcular ve vatandaşlar gönüllerinden geçen miktarı bağış kutusuna atacak ve toplanan para katkı olarak Lefkoşa Belediyesi Kadın Sığınma Evine bağışlanacak.

Öte yandan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Ercan Havalimanı’nda kadın çalışanlar ile yolculara çiçek de dağıtıldı. Güne özel kadınlara verilen çiçek buketlerinin üzerindeki Türkçe ve İngilizce olarak “8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nüz kutlu olsun” yazıldı.

T&T Havalimanı İşletmeciliği Genel Müdürü M. Serhat Özçelik, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlarken, düzenledikleri bağış kampanyası ile yolculardan ve vatandaşlardan toplanacak bağışların ülkedeki tek sığınma evi olan Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Kadın Sığınma Evi’ne verileceğini ifade etti.

LTB Kadın Sığınma Evi’nin alanında bir ilk olduğunu, çok önemli kazanımları bulunduğunu ve farkındalık yarattığını kaydeden Özçelik, toplanacak bağışlar ile dayanışma ruhunun ne kadar kuvvetli olduğunun gösterileceğini belirtti.

Özçelik, “Unutulmamalıdır ki, toplumun mutluluğu, ülkenin huzuru, aydınlık yarınlarımıza, çağdaş ve bilinçli nesiller yetiştirmeyi üstlenen kadınlarımızın, mutluluğuyla, huzuruyla eş anlamalıdır. Toplumları tüm olumsuzluklardan, çıkmazlardan önemli oranda, kadının anne sevgisinin ve ince duygusunun kurtarabildiğine inanç taşıyorsak, bu duyarlılığı yılın 365 gününde göstermeli ve o yönde tavır sergilemeliyiz” dedi.

Sevginin, şefkatin, özverinin simgesi olan kadınların toplumda sadece bir anne değil, öğretmen, psikolog, danışman gibi anlatmakla bitmeyecek birçok rol üstlendiklerini kaydeden Özçelik, kadınlarımızın sadece evin içerisinde değil, iş ve toplumsal hayatımızda da çok önemli role sahip olduklarını ifade etti.

“Kadının emeği, katkısı olmadan yapılan her iş eksiktir. 8 Mart kadınlara karşı her türlü ayrımcılığın kaldırılması ve kadına yönelik şiddete son verilmesi istemlerinin; en yoğun olarak dile getirildiği gündür” diyen Özçelik şöyle devam etti:

“İnsan hakları merkezli yaşanabilir dünya için kadının etkinlik alanının güçlendirilmesi, sağlık, siyaset, hukuk ve benzeri alanlarda fırsat ve olanaklarda eşit düzeyde yararlanması kadın ve erkeğe verilen hakların yüklenen sorumlulukların adil biçimde dağıtılması son derece önemlidir. Kadınlarımızın eğitimli, bilgili ve bilinçli olması modern bir toplumun ön şartıdır. Zira kadınlar özelde ailenin, genelde toplumun temelini oluşturmaktadır. Kadınlara hak ettikleri değerin gösterilmesi ve geleceğe güvenle bakmasının sağlanması herkesin görevidir.”

Özçelik, insan yaşamının tüm safhalarında her alanını güzelleştirerek şekillendiren kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en samimi dileklerle kutladığını kaydetti.