Ercan rekora hazırlanıyor

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Ercan Havalimanı yeni yıl sürecinde yoğun mesai yapmaya hazırlanıyor

Havalimanı 2020’nin ilk günü 112 uçağa hizmet vererek yeni bir rekora daha imza atacak.

Ercan Havalimanı yeni yıl öncesi ve sonrasında özel uçaklar hariç, 724 uçağa ve giriş-çıkış yapan binlerce yolcuya hizmet verecek; Ercan, 2020’nin ilk günü olan 1 Ocak 2020’de 112 uçaklık trafikle tarihi bir gün daha yaşayacak.

T&T Havalimanı İşletmeciliği’nden yapılan açıklamada, Ercan Havalimanı’nı 27 Aralık 2019 ile 5 Ocak 2020 tarihleri arasında 724 uçağa ev sahipliği yapacak.

Yeni yıl öncesi ve sonrasında oldukça yoğun bir sürece ev sahipliği yapacak olan Ercan Havalimanı’da, T&T Havalimanı İşletmeciliği yolcuların uçuşlarını güvenli ve rahat gerçekleştirebilmeleri için sektör ile birlikte tüm önlemleri aldı.

Havalimanında en fazla yoğunluk yeni yılın ilk günü yaşanması bekleniyor.

Ercan Havalimanı’na uçuş gerçekleştiren Pegasus Hava Yolları, Türk Hava Yolları, Anadolujet Hava Yolları ve Atlas Global Hava Yolları yeni yıl nedeniyle ek seferler koyduğu açıklandı.

En fazla uçuş yeni yılın ilk günü

Yeni yılın ilk gün 1 Ocak 2020’de ise Ercan Havalimanı 112 sefer ile yeni bir rekora daha imza atacak.

27 Aralık 2019 ile 5 Ocak 2020 arasında Ercan Havaalanı’na yönelik 724 uçuş yapılması bekleniyor.

T&T Havalimanı İşletmeciliği açıklamasına göre yoğun dönemin sefer programı şu şekilde:

Cuma günü (27 Aralık) Ercan’a 69 uçak iniş-kalkış yapacak.

28 Aralık’ta 56, 29 Aralık’ta 88, 30 Aralık’ta 65 ve 2019’un son günü olan 31 Aralık günü Ercan Havalimanı’na 57 uçak iniş-kalkış yapacak.

1 Ocak 2020’de 112, 2 Ocak’ta 69, 3 Ocak’ta 69, 4 Ocak’ta 57 ve 5 Ocak günü ise 82 uçak iniş-kalkış yapacak.

“Tüm önlemleri aldık”

T&T Havalimanı İşletmeciliği Genel Müdürü M. Serhat Özçelik, yeni yıl dolayısıyla Ercan Havalimanı’nı kullanan yolcuların rahat giriş ve çıkış yapabilmesi için gerekli tüm önlemlerin alındığını söyledi.

Özçelik, yeni yılın yine Ercan Havalimanı’nda çok yoğun geçeceğini kaydederek, yolculara bugün olduğu gibi yeni yıl öncesi ve sonrasındaki günlerde her zamanki gibi en iyi hizmeti vermeye devam edeceklerini ifade etti.

Genel Müdür Özçelik, Ercan’ın 10 günde ek seferler dahil 724 uçağa hizmet vereceğini ifade ederek, 2020’nin ilk günü olan Çarşamba günü gelip giden 112 uçakla Ercan’ın bir rekora daha imza atacağını belirtti.

Özçelik, yeni yılda yoğun bir trafik bekledikleri için yeni yıl öncesinde Sivil Havacılık Dairesi, Pegasus Hava Yolları, Türk Hava Yolları (THY), AnadoluJet Hava yolları, AtlasGlobal Hava Yolları, İstanbul Handling, polis, muhaceret, sağlık ve Gümrük Dairesi ile koordinasyonun yapıldığını ve gerekli tedbirleri aldıklarını belirtti.

Havalimanında yaşanacak yoğunluğun alınan önlemler sayesinde yolcuların rahat bir şekilde seyahatlerini yapacağını belirten Özçelik, yeni yıl olmasından dolayı Kıbrıs insanının ve öğrencilerin tatillerini yurt dışında geçirmeyi seçmesi neticesinde sadece geliş değil, gidişlerde de yoğunluk olacağını ifade etti.