Esenboğa’da koordinasyon toplantısı

Daha önce Diyarbakır ve Trabzon’da yapılan DHMİ Bölge Koordinasyon Toplantılarının üçüncüsü, DHMİ Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Keskin başkanlığında DHMİ Esenboğa Havalimanı Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

İlgili Daire Başkanlarının da hazır bulunduğu toplantıya İstanbul Atatürk, Ankara Esenboğa, Adana ve Gaziantep Başmüdürleri ile Ağrı Ahmed-i Hani, Hatay, Iğdır Şehit Bülent Aydın, Gazipaşa Alanya, Kahramanmaraş, Kars Harakani, Kayseri, Kapadokya, Konya, Kastamonu ve Zonguldak Çaycuma Havalimanı Müdürleri katıldı.

Havalimanlarında yürütülen projelerin incelenerek yeni çözümlerin üretildiği toplantının açılış konuşmasını yapan Genel Müdür Hüseyin Keskin şöyle dedi: “Daha önce tüm havalimanlarının katılımıyla yılda bir kez düzenlenen bu toplantıları bölgesel hale getirdik, bu şekilde daha faydalı olduğunu gördük. Bu toplantılarda, milletin emaneti bu kurum, bu tesisler için bir araya geliyoruz, sorunları hep beraber çözmeye çalışıyoruz. Havalimanlarımızdaki problemler ne ise bunları çözelim. Burada söz sizin, siz konuşacaksınız biz dinleyeceğiz. En mühim beş konunuzu, önce şehrinizle sonra havacılıkla ilgili tekliflerinizi dinlemekten büyük memnuniyet duyacağız.”

Keskin’in  konuşmasının ardından söz alan havalimanı Başmüdür ve Müdürleri devam eden ve planlanan işler konusunda bilgi sunup, çözümlenmesi gereken konuları dile getirdiler.

Genel Müdür Keskin’in konuyla ilgili olarak hesabından yaptığı paylaşımda, “İstanbul Atatürk, Ankara, Adana ve Gaziantep Başmüdürleri ile Ağrı, Hatay, Iğdır, Gazipaşa, Kahramanmaraş, Kars, Kayseri, Kapadokya, Konya, Kastamonu ve Zonguldak Havalimanları müdürlerinin katılımıyla bölge koordinasyon toplantılarının üçüncüsü Esenboğa Havalimanı’nda yapıldı” ifadelerini kullandı.