Flydubai uçağında garip olay

Flydubai’nin Dubai-Kabil seferini yapan uçağında bir yolcunun elinde bıçakla kokpite girmeye çalıştığı ve bu olay üzerine uçağın Dubai’ye geri döndüğü açıklandı.

İranlı Azad Haber Ajansı’nda yer alan bilgilere göre, flydubai uçağının İran hava sahasındayken bir yolcunun elinde bıçakla kokpite girmeye çalışması üzerine muhtemel kaçırma girişi nedeniyle Dubai’ye geri döndüğü belirtildi.

Haberde İran kuleyle pilotların konuşmasında, pilotun sorunlu yolcunun mürettebat tarafından kontrol altına alındığı ve tuvalete kapatıldığı belirtildi.

Havayolu açıklamasında bir yolcunun sorunlu davranışları nedeniyle Dubai-Kabil uçağının İran hava sahasından geri döndüğü belirtildi.

FZ301 sefer sayılı uçakta olay çıkaran yolcunun inişin ardından güvenlik ekiplerine teslim edildiği gerekli hazırlıkların tamamlanmasından sonra ise Kabil seferinin tamamlandığı belirtildi.

Flydubai: “Kaçırma girişimi değildi”

Al Arabiya’nın olaya ilişkin haberinde ise flydubai açıklamasına yer verilirken olayın bir kaçırma girişimi olmadığı belirtildi.

Haberde uçağın sorunlu yolcu nedeniyle Dubai’ye geri döndüğü ve sorunlu yolcunun güvenlik ekiplerine teslim edilmesinin ardından seferin tamamlandığı açıklandı.

Havayolunun açıklamasında sosyal medyada çıkan asılsız bilgilere itibar edilmemesi vurgulanırken, olay hakkında soruşturma başlatıldığı bildirildi.

AirTürkHaber