Hamburg Havalimanı’da uçuşlar iptal

Almanya’da Hamburg Havalimanı’nda bu sabah yaşanan elektrik arızasının giderilemediği ve havalimanındaki tüm operasyonların bugün için iptal edildiği açıklandı.

Sabah yerel saatle 10 sularında başlayan arıza iki terminalde de operasyonları durdururken, yetkililerden yapılan son açıklamada arızanın giderilemediği ve yedek güce ihtiyaç duyulduğu açıklandı.

Bu gelişme üzerine yapılan son açıklamada Hamburg Havalimanı’ndaki bugün için planlanan tüm operasyonların durdurulduğu açıklandı.

Yapılan bilgilendirmede yolcuların havayollarıyla iletişime geçerek bilgi alması gerekmeleri konusunda uyarıda bulunuldu.

Almanya’nın en yoğun 5. Havalimanında üstelik Pazar günü yaşanan bu kaos nedeniyle ciddi yoğunluk uzun kuyruklar oluştu.

Arıza öncesinde check in işlemi yapan yolcular ise elektrik arızası nedeniyle bagajlarını geri alamadı.

Türk şirketlerin uçuşları ne durumda?

Hamburg’a seferler düzenleyen başta Türk Hava Yolları olmak üzere Pegasus ve SunExpress uçuşlarının da durumdan etkilendiği öğrenildi.

AirTürkHaber’in edindiği bilgilere göre Hamburg’a 4 seferi olan Türk Hava Yolları’nın sabah yapılan seferlerinin sorunsuz tamamlandığı, TK1665 sefer sayılı İstanbul-Hamburg uçağının ise Bremen’e indiği öğrenildi.

THY’nin diğer Hamburg seferleri ise Hamburg Havalimanı’nda yaşanan arıza nedeniyle karşılıklı olarak iptal edildi.

Ayrıca Sunexpress’in bugün yapılan Antalya ve İzmir ile Pegasus’un Antalya ile Sabiha Gökçen uçuşlarının da iptal edildiği öğrenildi.

AirTürkHaber