Havalimanlarına yeni önlemler

DHMİ Genel Müdürü Hüseyin Keskin, koronavirüs salgını nedeniyle havalimanlarında alınan önlemler hakkında açıklamalarda bulundu.

Keskin, tüm meydanlarda dezenfeksiyon çalışmalarına tek olarak alınan tedbirleri açıklarken, sosyal mesafenin tüm bekleme alanlarına uygulandığını ayrıca havalimanlarına yolcular dışında kimsenin alınmadığını duyurdu.

Konuya ilişkin olarak Keskin tarafından yapılan açıklama şöyle :

“14 Kural’a özenle riayet ettiğimiz bu günlerde havalimanlarımızdan hizmet alması gereken yolcularımız için tüm havalimanlarımızdaki dezenfeksiyon çalışmalarımıza ek olarak önleyici tedbirlerimiz disiplin içerisinde, kararlılıkla devam etmektedir.

Terminal binalarına uğurlayıcı ve karşılayıcı alınmamaktadır. (Hareket kabiliyeti kısıtlı yolcu refakatçileri hariç) Hizmet değerlendirme ve tanıtım temalı yazılı yayınlar alanlardan kaldırılmıştır. Otoparklarda ve tüm ticari hacimlerde kredi kartı ile ödeme teşvik edilmektedir.

Bekleme bölgelerindeki oturma alanları sosyal mesafe gözetilerek düzenlenmiştir. Tüm havalimanlarımızda ısıtma, havalandırma ve soğutma sistemleri %100 taze havalı konumda (donmaya karşı gerekli önlemler alınarak) çalıştırılacaktır.”