Her gün incelemeler yapılıyor

29 Ekim’deki açılışın ardından 31 Ekim tarihinde İstanbul Havalimanı’ndan uçuşlara başlayan THY, 31 Aralık’ta tam olarak başlayacağı operasyonlara hazırlanıyor.

İşi her anlamda sıkı tutan THY yöneticileri İstanbul Havalimanı’nda hergün çeşitli incelemelerde bulunuyor.

THY Ticaretten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Akif Konar beraberindekilerle birlikte bugün İstanbul Havalimanı’nda incelemelerde bulundu.

Konuyla ilgili AirTürkHaber’e bilgi veren Akif Konar, “Her anlamda incelemelerimiz devam ediyor. Türk Hava Yolları’nın 31 Aralık’ta yapacağı taşınma işlemiyle birlikte uçuşlarımız buradan gerçekleşecek. Önümüzde sayılı günler kaldı. Herşeyin kusursuz olması için yoğun çaba sarfediyoruz. Gece gündüz İstanbul Havalimanı’nda varsa eksikleri tespit edip bildiriyoruz. Yolcularımızın güvenli ve kusursuz seyahat etmeleri bizim için birinci önceliğimiz. Yolculukta havalimanında başlıyor. Malum, yeninin eksiği olur. Bizlerde eksik-gedik ne varsa tespit edip İGA çalışanlarıyla paylaşıp giderilmesine çalışıyoruz” dedi.

Konar, 31 Aralık tarihine kadar günde yapılan 5 uçuşun (Ankara, İzmir, Ercan ve Bakü) şimdilik artış göstermeyeceğini de sözlerine ekledi.

AirTürkHaber/Özel