İlk uygulamayı Emirates yapacak

Emirates çalışanlarının ve yolcularının sağlık ve güvenliğini korumak için hem havaalanında hem de uçakta uyguladığı koruyucu tedbirleri arttırıyor.

Yolcularla doğrudan teması olan tüm kabin ekibi, biniş kapısı görevlileri ve yer hizmetleri personeli artık maske ve eldivenlerin yanı sıra üniformalarının üzerine giyecekleri koruyucu tek kullanımlık önlük ve bir güvenlik siperliği de dahil kişisel koruyucu donanım (KKD) kullanacak.

Dubai Uluslararası Havaalanında, tüm müşterilerin ve çalışanların eldiven ve maske takması zorunlu.

Termal tarayıcılar havaalanına adım atan tüm yolcular ve çalışanların ateşini ölçmekte.

Seyahat edenlerin check-in ve uçağa biniş sırasında gerekli mesafeyi korumalarına yardımcı olmak için zemine ve bekleme alanlarına fiziksel mesafe işaretleri yerleştirildi.

Havaalanı ekibi ayrıca, gişede etkileşim sırasında hem yolcuların hem de çalışanların güvenliğini sağlamak için her check-in masasına koruyucu bariyerler yerleşti.

Uçakta Emirates’in uçuşlarında fiziki mesafe protokollerine uymak için bireysel yolcular veya aile grupları arasında boş bırakılması gereken koltuklar önceden belirlendi.

Emirates ayrıca, sağlık ve güvenlik sebepleriyle uçak içi hizmetlerinde değişiklik yapmıştı.

Yemek servisi sırasında ekip ve müşteriler arasında teması azaltmak ve etkileşim riskini asgariye indirmek için yiyecek ve içecekler bento tarzı paketlerde sunulmakta.

Müşterilere tek kişilik paketler içinde sandviçler, meşrubatlar, atıştırmalıklar ve tatlılar ikram edilmekte.

Aynı şekilde, virüsün temasla yayılması riskini azaltmak için dergiler ve diğer basılı okuma materyalleri geçici olarak kaldırıldı.

Şu anda uçuşlarda kabin/el bagajı kabul edilmemektedir. Yolcunun beraberinde kabine alabileceği eşyalar diz üstü bilgisayar, el çantası, evrak çantası veya bebek eşyaları ile sınırlı.

Tüm diğer eşyaların check-in sırasında teslim edilmesi gerekmekte olup, Emirates kabin bagaj hakkını müşterilerin check-in sırasında teslim edebilecekleri bagaj hakkına ekleyecek.

Müşterilerin maske ve eldivenlerini check-in işlemlerinden başlayarak uçaktan inene kadar tüm yolculukları süresince takması zorunlu.

Tüm Emirates uçakları her yolculuktan sonra Dubai’de kapsamlı bir temizlik ve dezenfeksiyon sürecinden geçirilecek.