Inturist’i Atlasglobal uçuracak

Tur operatör İnturist satış müdürü Sergey Tolçin, 2018 yılında İnturist’in iflas eden VİM Avia yerine iç hatlarda Red Wings, Nord Star ve Yamal havayolu şirketlerini, dış hatlarda da Atlas Global şirketini kullanacağını belirtti.

Yekaterinburg’da düzenlenen basın toplantısında konuşan Tolçin, “Bu yıl iç seferlerde Red Wings ve Yamal şirketlerinin servislerinden faydalanacağız. Rusya iç hatlarda diğer şirketleri da kullanabiliriz ancak charter seferlerde, uçakların kiralanmasında seferlerin çoğunda Red Wings, Yamal ve Nord Star şirketlerini kullanacağız. Yakutia havayolu şirketinin imkanlarını da inceliyoruz” dedi.

Dış hatlarda Türk Atlas Global şirketinin kullanılacağını dile getiren Tolçin, ”Dış hatlarda çok kaliteli Türk şirketi Atlas Global’ı kullanacağız, bu şirketle birlikte Antalya ve Dalaman istikametlerinde çok sayıda programlar yapacağız. Aynı zamanda Türk Hava Yolları ve Bulgaria Air uçaklarından da faydalanacağız” diye konuştu.

Bilindiği üzere Rusya’nın en büyük 10 havayolu şirketi arasında bulunan VİM Avia 2017 yılının Eylül ayında tüm charter programlarını durdurmuştu.