İran 32 ülkeye uçuşları durdurdu

İran Sivil Havacılık Örgütü Sözcüsü, koronavirüs salgını ile mücadele etmek için İran’dan 32 ülkeye uçuşların durdurulduğu açıklandı.

Muhammed Hasan Zabiheş, ‘Ulusal Korona ile Mücadele Genel Müdürlüğü kararnamelerine göre ve  korona virüsün ülkede yayılmasını önlemek amacıyla yüksek riskli ülkelerden gelen yolcuların İran’a kabulü yasaklandı’ dedi.

Muhammed Hasan Zabiheş, ‘Özel koşulları olan İngiltere, Güney Afrika, Angola, Arjantin, Bolivya, Botswavana, Brezilya, Burundi, Capre Verd, Şili, Kolombiya, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Ekvador, Swatini, Fransız Ginesi, Lesoto, Guyana, Malavi, Moritanya, Mozambik, Peru, Ruanda, Sişel, Surinam, Tanzanya, Uruguay, Venezuela, Zambiya ve Zimbabve ülkelerinden birisinde en fazla iki hafta içinde dört saatten fazla kalanların bir sonraki duyuruya kadar İran İslam Cumhuriyeti’ne girmelerine izin verilmiyor ve menşe ülkenin havaalanında kabul olmayacaklar’ dedi.

Zibahş, ‘İran’a seyahat etmek isteyen tüm İranlı ve yabancı uyrukluların, uçuştan önce  Sağlık Bakanlığı veya elçilik tarafından İngilizce olarak onaylanmış  laboratuvarlardan maksimum 96 saatlik bir negatif korona moleküler test (RT-PCR) sertifikası sunmaları gerekmektedir’ diye ekledi. (IRNA)

Etiketler: ,