İran’dan Türkiye uçuşları için bir açıklama daha

Artan koronavirüs vakaları nedeniyle Türkiye’ye turları durduran İran’dan uçuşların devam edeceğine yönelik bir açıklama daha yapıldı.

İRNA’ya konuşan Esadi Samani, İran’dan Türkiye’ye yapılan uçuşlarla ilgili, ‘Ulusal Korona ile Mücadele Kurulu’nun kararının Turizm Bakanlığı’na iletilmesi ile Türkiye’ye yapılan turlar iptal edildi. Ancak Türkiye’ye bireysel olarak seyahat etmek isteyen yurttaşların gerekli işlerini yürütmek için uçuşlar kesintiye uğramayacak ve iki ülke arasındaki gidiş-dönüş seferleri devam edecek’ dedi.

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Salman Samani de yaptığı açıklamada, ‘Türkiye ile yolcu trafiğinin iptal edilmesine ilişkin Sağlık ve Tıp Eğitimi Bakanlığından bir mektup aldıktan sonra konu Milli Güvenlik, Sosyal ve Disiplin Kurulu’na sevk edildi’ diye belirtti.

Kızılay Derneği’nin Türkiye ile kara ve hava sınırlarında sağlık hizmetlerini iyileştirmek ve karadan Türkiye’den giren yolcuların sıkı kontrolünü yoğunlaştırmak için acilen harekete geçmesi kararlaştırıldığı duyuruldu.