İrlanda’da UFO araştırması

İrlanda Sivil Havacılık Kurumu, pilotlar tarafından yapılan “UFO” (Unidentified Flying Object) uyarıları hakkında araştırma başlattı.

Geçtiğimiz günlerde İrlanda semalarından geçen British Airways ve Virgin Atlantic pilotları yaşanan sıra dışı hareketliliği Shannon Havalimanı’na bildirmişti.

Olay sonrasında İrlanda Havacılık Dairesi, “sıra dışı hava hareketliliği” olarak adlandırılan olayın soruşturulduğunu duyurdu.

Shannon Havalimanı sözcüsü, pilotların gördüğünü söylediği şeylerin “Uzaylılar olmasına ihtimal vermediğini” açıkladı.

Euronews’e konuşan UFO uzmanı Dr. Chris Lowe, “Pilotların anlatıklarına göre, söz konusu cisimlerin atmosfere giren meteor veya uydu parçası olması ihtimali çok yüksek. Ancak raporlarda, pilotlardan birinin söz konusu nesnenin uçağın yörüngesini takip ettiğini ve daha sonra yön değiştirdiğini söyledi, ve bana göre bir çarpışma olmadan bir nesnenin yön değiştirmesi sıra dışı bir olay” diye konuştu.

Ayrıca Lowe, geçen yıl, çoğu askeri ve sivil pilotlar olmak üzere birçok “güvenilir” kişinin, “Mevcut teknolojik yeteneklere ve fizik kanunlarına meydan okuyan, uçan diskler ve üçgenlerin gözlemlendiğini” ileri sürdü.