İsrail-Suriye sınırında sıcak gece

İsrail-Suriye sınırında yer alan ve dünden itibaren büyük hareketliliğin yaşandığı Golan Tepelerinde alarm verildiği ve Suriye tarafından roket atışı yapıldığı bildirildi.

ABD Başkanı Donald Trump’ın İran kararı sonrasında suların bir anda ısındığı İsrail-Suriye sınırındaki Golan Tepelerine İsrail ordusu asker ve ekipman takviyesi yapmış hemen ardından da dün gece Suriye’deki İran hedeflerini vurmuştu.

Bu gece ise Suriye tarafından İsrail tarafında roket atışı yapıldığı açıklanırken, bazı bölgelerde sirenlerin çaldığı bilgisi verildi.

İsrail Hava Kuvvetleri’den yapılan açıklamada, Golan Tepelerindeki İsrail kuvvetlerine Suriye’deki İran kuvvetleri tarafından 20 roket atışı yapıldığı bildirildi.

Bu roketlerin bazılarının İsrail hava savunma sistemi olan Demir Kubbe tarafından engellendiği açıklanırken, birkaç roketin bölgeye düştüğü ancak herhangi bir kayıp verilmediği belirtildi.

Yaşanan bu saldırıdan sonra Jarusalem Post’un verdiği teyit edilmeyen bilgilere göre İsrail kuvvetlerinin roket saldırısı yapılan bölgeye misilleme hava saldırısı başlattığı belirtildi.

AirTürkHaber