İstanbul Airshow’da İHA paneli

Bu yıl 12’ncisi düzenlenecek olan İstanbul Airshow’da Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından İnsansız Hava Aracı (İHA) paneli ve sunumu gerçekleştirilecek.

Panelin Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Apronu’nda düzenlenen İstanbul Airshow’un 3. günün de yapılacağı açıklandı.

Konuya ilişkin olarak SHGM’den yapılan açıklamada şöyle denildi:

İstanbul Airshow kapsamında Genel Müdürlüğümüz tarafından 29 Eylül 2018 tarihinde 10:00-12:00 saatleri arasında İstanbul Atatürk Havaalanında İHA Paneli ve sunumu gerçekleştirilecektir. 

27-30 Eylül 2018 tarihleri arasında düzenlenecek İstanbul Airshow’un 3. Gününde  İnsansız Hava Aracı Sistemleri üzerine düzenlenecek olan İHA Paneli, “Güvenlik ve Gizlilik”, “Hava Sahasında sivil ve askeri İHA Entegrasyonu” ve “İHA’lar ile Hava Taksi ve Hava Kargo Taşımacılığı” olmak üzere üç ayrı oturumdan oluşacaktır.  Üniversite ve havacılık sektöründeki profesyonellerin konuşmacı olarak katılacağı panelin ardından SHGM’nin konuyla ilgili  uzman ve personelleri tarafından İHA sunumu gerçekleştirilecektir. 

 İHA Panel Konuları  Konuşmacı  Şirket/Firma
Güvenlik ve Gizlilik  Rıfat BENVENİSTE Kapadokya Üniversitesi İHA Sistemleri Uygulama ve Araştırma Merkezi
Hava Sahasında Sivil ve Askeri İHA Entegrasyonu  Cengiz KARAAĞAÇ Savunma Teknolojileri, Mühendislik ve Ticaret (STM) A.Ş.
İHA’lar ile Hava Taksi ve Hava Kargo Taşımacılığı  Mehmet ÖZTEKİN Türkiye Hava Sporları Federasyonu İHA Branş Başkanı ve FLYCAM Direktörü