“İstanbul Havalimanı Küresel Hub Oldu”

20’den fazla ülkede ve 55’ten fazla uluslararası havalimanında 300’ün üzerindeki şubesiyle döviz değişim hizmetleri sektörünün dünyadaki lider firmaları arasında yer alan Global Exchange’in Kurucusu ve Başkanı Isidoro J. Alanis ile Global Exchange Türkiye Genel Müdürü Ibrahim Sader, Nisan ayında tam kapasiteyle hizmet vermeye başlayan İstanbul Havalimanı’nı ve 41 adet şubeleriyle havalimanı içerisinde başarıyla yürüttükleri faaliyetlerini değerlendirdi.

1996 yılında İspanya’da kurulan Global Exchange, aradan geçen 23 senede 5 kıta ve 22 ülkede; 55’ten fazla uluslararası havalimanında bulunan 300’ün üzerinde şubesiyle döviz değişim hizmetleri sunarak sektörünün lider firmalarından biri oldu.

Türkiye’deki faaliyetlerine 2017’nin Aralık ayında Antalya Havalimanı’nda başlayan Global Exchange, Nisan ayı itibarıyla tam kapasite hizmete açılan İstanbul Havalimanı’nda 41 adet şubesiyle döviz değişim hizmetleri sunmaya başladı.

İstanbul Havalimanı’ndaki faaliyetlerinin oldukça umut verici olduğunu kaydeden Global Exchange Kurucusu ve Başkanı Isidoro J. Alanis, İstanbul Havalimanı’nın çok doğru bir yatırım kararı olduğunu ve buradan aldıkları cesaretle Türkiye’deki yatırımlarını artıracaklarını belirtti.

 “İstanbul muazzam bir konuma sahip”

Faaliyet gösterdikleri diğer havalimanlarıyla karşılaştırıldığında, tek bir havalimanında en çok şubeye İstanbul Havalimanı bünyesindeki 41 adet şubesiyle sahip olan Global Exchange, bu durumun sebebini Doğu ile Batı arasında İstanbul’un sahip olduğu muazzam konum ile açıklıyor.

İstanbul Havalimanı’nın 3 saatlik uçuş mesafesinde yaklaşık 300 destinasyona sahip olduğunun altını çizen Alanis, İstanbul Havalimanı’nın bulunduğu bölgenin en önemli hub’ı olduğunu dile getiriyor.

İstanbul Havalimanı’nı ve Global Exchange’in performansını değerlendiren Global Exchange Kurucusu ve Başkanı Isidoro J. Alanis ayrıca şu ifadelere yer verdi: “Global Exchange çağın gerekliliklerini yerine getiren, işinin merkezine çalışanlarını ve müşterilerini konumlamış, güvenilir, samimi, uluslararası yönetim ilkelerini benimsemiş, güçlü adımlarla geleceğe yol alan, dinamik ve profesyonel bir markadır.”

İstanbul’u çok önemsediklerini belirten Alanis görüşlerine şöyle devam etti: “İstanbul Havalimanı’ndaki performansımız umut verici. İstanbul muazzam bir konuma sahip. İstanbul Havalimanı küresel hub oldu. Bu yüzden de Türkiye’de yeni yatırımlarla ilgilenmeye başladık. Ayrıca havalimanı inşaatının 42 ay gibi rekor bir sürede bitirilmiş olması ve ‘Büyük Göç’ olarak nitelendirilen taşınma sürecinin tek bir aksaklık yaşanmadan planlanandan 12 saat önce, tam 33 saatte tamamlanmış olması da Global Exchange olarak ne kadar doğru bir yerde olduğumuzu bize gösteriyor.”

Global Exchange’de müşteri memnuniyeti her şeyin ötesinde

Döviz değişim hizmetleri veren bir şirket olmanın çok ötesinde müşterilerine finansal hizmetler sunan Global Exchange, İstanbul Havalimanı’nda şimdiye kadar 150’nin üzerinde farklı ülkeden gelen turiste 51 ayrı para biriminde 7/24 hizmet sunuyor.

‘15 gün içerisinde para iadesi’ gibi iddialı yan hizmetler de sunan Global Exchange, müşteri memnuniyetini her şeyin üstünde tutuyor.

Global Exchange, tüm dünyada şubeleri, ürünleri ve hizmetleri aracılığıyla müşterilerine sunduğu deneyimin sürekli geliştirilmesine ve yenilikçiliğe yönelik güçlü ve kararlı bağlılığıyla biliniyor.

Son geliştirdikleri teknolojileri ile Global Exchange ayrıcalıklı sistemlerini bir üst aşamaya taşıdı: “Müşteriler için Dokunmatik Ekranlar”.

Dokunmatik ekranlar dil engelini ortadan kaldırmak için çok dilli yardım seçeneği sunuyor. Sektörde benzersiz olan bu yeni sistem 25 farklı dilde hizmet desteği sağlıyor.

2019 Nisan ve Eylül arasında yapılan müşteri memnuniyeti anketine göre müşterilerin Global Exchange deneyimi 10 üzerinden 9,4 puan alırken, katılımcıların %86’sı deneyimlerine 10 tam puan verdi.

Hizmet kalitesi %97 olumlu değerlendirilirken, müşterilerin %95’i Global Exchange’i tekrar tercih edeceklerini belirtti.

“Sadece para değil, aynı zamanda kültür değişimi yapıyoruz”

Global Exchange’in İstanbul Havalimanı’ndaki performansı hakkında konuşan Global Exchange Türkiye Genel Müdürü Ibrahim Sader Nisan ayından bugüne İstanbul Havalimanı’nda 250 binden fazla uçuş gerçekleştiğini ve 50 milyona yakın yolcunun seyahatlerinde İstanbul Havalimanı’nı tercih ettiğini hatırlatırken böylesi önemli konuma sahip bir havalimanında hizmet vermekten mutluluk duyduklarını söyledi.

Sader sözlerini şöyle sürdürdü, “Global Exchange ailesi olarak İstanbul Havalimanı’nda 300’den fazla çalışanımızla 7 gün 24 saat boyunca müşterilerimizin ihtiyaçlarına en hızlı şekilde cevap vermek ve Türk misafirperverliğini en iyi biçimde müşterilerimize sunmak üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Dünyanın pek çok farklı coğrafyasından Türkiye’ye gelen müşterilerimize hizmet verirken, sadece para değil aynı zamanda kültür değişimi de yapıyoruz. Bizim bir idealimiz var; kurumumuzu var eden müşterilerimize sunduğumuz hizmet kalitesini her gün biraz daha yukarı taşımak. Bugüne kadar, 150’nin üzerinde farklı ülkeden İstanbul Havalimanı’na gelen turistlere, 51 ayrı para biriminde en nitelikli hizmeti sağladık. Yenilikçi çalışmalarımız artarak devam edecek ve müşterilerimize kaliteli hizmetler sunmayı sürdüreceğiz. Türkiye, zengin kültürü ve tarihi ile Global Exchange için çok önemli bir ülke. Türkiye’deki yatırımlarımızı artırmak ve burada daha güçlü bağlar kurmak istiyoruz”.