İşte Atatürk Havalimanı’nda son durum

Atatürk Havalimanı’nda millet bahçesi inşa edilecek paralel pistlerin bulunduğu alanda çalışmalar devam ediyor.

AHL’de ekiplerin çalışmaları devam ederken, AirTürkHaber’in bugün çalışmalarda yaptığı gözlemler şöyle:

* Paralel pistlerin bulunduğu alanda hastaneye yakın bölümdeki kırma çalışmaları devam ederken, iş makinalarının kazma işlemlerini derinleştirdiği görülüyor.

* AHL’de iki paralel pistte şüphe bırakmayacak şekilde kırma işlemleri yapılırken, mevcut trafik ise faal olarak kullanılan Ataköy istikametindeki pistten sağlanıyor.

* Mevcut pistte operasyonlar devam ederken, iş jeti trafiği ve uçak bakım hangarlarının bulunduğu alanda faaliyet olağan seyrinde.

* Mevcut uçak park pozisyonlarında değişiklik gözlemlenmezken, Air Anka’nın A330 uçakları da iç hatlar terminalini karşısında park halinde bekliyor.

*AHL’de en göze çarpan fark ise Cumhurbaşkanlığı filosunda yer alan TC-TRK tescilli B747-8 tipi uçağın da hangarların bulunduğu alana gelmesi oldu. İnşaat süreci başladığında TC-TRK’nın İstanbul Havalimanı’na alındığı açıklanmıştı.

*Millet Bahçesinin örnek alanında herhangi bir ağaçlandırma çalışması yapılmazken, paralel pistlerin arasında kalan tüm toprak alanlarda ise düzeltme çalışmaları devam ediyor.

AirTürkHaber/Ege Buğra Özen