ITB Berlin 52. kez kapılarını açıyor

Bu yıl 52. kez kapılarını açacak olan ITB Berlin Fuar‘ına 5 kıta ile 180’den fazla ülkeden 109 bini ticari ziyaretçi olmak üzere toplam 160 bin kişinin katılması bekleniyor.

Türk Hava Yolları, Katar Hava Yolları ve Lufthansa gibi dev şirketlerinde katılacağı önemli fuarın ilk 3 günü sektör profesyonellerine son iki günü ise halka açık olacak.

160 bin metrekareyi kapsayan bir alanda yapılacak ITB Berlin’de katılımcıların yüzde 80’den fazlasının yurtdışından geldiği belirtilidi.

Messe Berlin CEO’su Christina Göke bugün basın için düzenlenen toplantıda yaptığı açıklamada, dünya genelinde büyük bir marka olan ITB Berlin’de global turizm, devrimci seyahat şekilleri, sayısallaştırma gibi konuların yanı sıra lüks seyahat, teknoloji ve sürdürülebilirlik gibi küresel konular için dev bir forum oluşturduğunu belirtti.

Tüm turizm sektörünü bir araya getiren ITB Berlin’de teknolojik gelişmelerinde detaylı şekilde ele alınması beklenirken, geleceğin seyahat sektöründe yapay zekanın olasılıkları da değerlendirilecek.

Mısır’ın görkemli bir dönüş yapacağı ITB Berlin’de ise en büyük katılımcı olan ülke Türkiye.

Turizmde 2018’i Avrupa yılı ilan eden Antalya, dünyanın en önemli fuarlarından ITB Berlin’e, 6 Mart günü 189’ar kişilik 4 özel uçak ve 800’e yakın turizmciyle çıkarma yapıyor.

Antalya, ITB Berlin’de 1000 metrekarelik stantta, tüm turizm yönleriyle tanıtılacak.

AirTürkHaber