Air France gitti Joon geldi

 

Hızla değişen ve dijitalleşen dünyada yeni nesil seyahat deneyimi sunan havayolu markası Joon, İstanbul-Paris uçuşlarına başladı.

Air France KLM grubunun dijitalleşen dünyaya yönelik tasarladığı yeni havayolu markası havacılık sektöründe yaratıcı, yenilikçi ve beceri ruhu taşıyarak, dijital, bağlantılı, esnek, kişiselleştirilmiş özellikleri ile yolcularına seyahat deneyimi sunuyor.

Joon orta mesafeli uçuşlarında, organik ikram menüsü, business ve ekonomi kabinleri, konforlu ve ihtiyaca uygun hizmetleriyle dikkat çekerken, uzun mesafeli tüm uçuşlarda eğlence içeriği sunan uçak içi TV sistemi YouJoon ve gurme ürün çeşidiyle kendinden söz ettirecek.

Air France KLM Türkiye Satış Direktörü Umut Caynak

Kabin İçi Eğlence Sisteminde Bir İlk: YouJoon

Joon, tüm uçaklarında kabin içinde eğlence sistemi, spor kıyafetleriyle dikkat çeken kabin ekibi ve müşteri talebini dikkate alan ekonomi ve business sınıf hizmetleriyle yolcularına pek çok yenilik sunuyor. Kişisel cihaz üzerinden uçak içi yayın akışı sağlayan YouJoon, uçuş esnasında geniş bir eğlence içeriğine ücretsiz erişim sunuyor.

Dizi, müzik, çocuk ve yetişkin programları gibi içerikleriyle YouJoon, yolculara keyifli bir uçak içi eğlence sistemi deneyimle.

İmza attığı iş birlikleriyle, dijitalleşme yolculuğunun yepyeni, dinamik ve ayrıcalıklı markası Joon, AirBnbExperience, Travelcar, Waynabox ve BHV Marais gibi yeni nesil seyahat ve deneyim markalarıyla iş birliklerine de imza atarak yolcularına konaklama, araç kiralama, park, alışveriş ve concierge servislerinde kolaylık içeren kampanya ve fırsatlar sunuyor.

228 uçuşla toplamda 13 hatta destinasyon       

Paris Charles de Gaulle Havalimanı’ndan uçuşla toplamda 13 destinasyon orta mesafe ağında Barcelona, Berlin, İstanbul, Lizbon, Napoli, Oslo, Porto ve Roma’ya, uzun mesafe ağında Fortaleza, Kahire, Cape Town, Mahé ve Tahran’a uçuş gerçekleştirecek Joon, haftada 228 uçuşla toplamda 13 noktaya ulaşacak.

Joon Havayolu  CEO’su Jean-MichelMathieu,  Paris Charles de Gaulle Havalimanı’nda yapılan basın toplantısında,  ‘’Yeni havayolumuz Joon ile uçuşlarımıza başlayalı bir yıldan kısa bir süre oldu. Bu çalışmadan dolayı gururluyuz. Bu yeni kuruluşta temel hedefimiz Air France KLM’nin karlı bir büyüme gerçekleştirmesi ve Charles de Gaulle havalimanının beslenmesi.

Joon’unAir France KLm için inovatif bir laboratuvar olmasını istiyoruz. Yaratıcılık, farklılık ve inovasyon temel ilkemiz olacak. Yolcular için seçeneklerin olduğu, dijitalleşmeye önem veren yeni nesil bir seyahat deneyimi sunma iddiasıyla yola çıktık. Kabin ekiplerimizin kıyafetlerini de bu farklılaşmayı göstermek için seçtik.

İstanbul bizim için büyük bir potansiyele sahip ve buradaki iş potansiyeline güveniyoruz. Zorlu bir rekabet var. Ancak Joon sayesinde stratejik olarak rekabette kendimize avantaj sağlayacağımıza inanıyoruz. JoonAirFrance’ın kodları ve garantisiyle uçuşlarını gerçekleştiriyor. Bu şu anlama da geliyor Joon’un uçtuğu her şehirde hala Air France yer alıyor. AirFrance’ın tüm avantajlarından faydalanıyoruz. Kabin ekipleri AirFrance’tan, uçak bakımları Air France garantisiyle yapılıyor.

Ayrıca Türkiye’de Atlas Global ile ve Amsterdam uçuşlarında KLM – Pegasus iş birliklerimiz var. Bunlar da bizim için önemli iş seçenekleri sunuyor. Kalite olarak AirFrance’a yakınız diyebilirim. Bundan sonraki süreçte de yolcularımızı dinleyerek kendimizi daha da geliştireceğiz. Henüz genç bir havayolu olamamıza rağmen aldığımız sonuçlar ve yolcuların tepkisi güzel’’ dedi.

AirTürkHaber