KAAN’ın ikinci uçuşundan detaylar

Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün, bugün yeniden gökyüzüyle buluşan KAAN’ın ikinci uçuşuna ilişkin bilgiler verdi.

Görgün ikinci uçuştan görüntüleri de paylaşırken, KAAN’ın 14 dakika havada kaldığını ve 10 bin feet irtifaya ulaştığını duyurdu.

Konuya ilişkin Haluk Görgün’ün açıklaması şöyle:

Tarihin içinde tarihi bir an daha… KAAN’ımız bugün ikinci kez GökVatan ile buluştu. İlk uçuşunu 21 Şubat’ta başarı ile gerçekleştiren Milli Muharip Uçağımız, bu sabah 08.46’da pisten havalanarak 14 dakika havada kaldı ve 10 bin feet irtifaya ulaştı. Bu tarihi ana hep birlikte şahitlik edebildiğimiz için şükran doluyum.

Bir kez daha ifade etmek isterim ki; bu başarı, milletimizin evlatlarının başarısıdır. Bu başarının mimarı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın iradeleridir. Bu tarihi an, milletimizden aldığımız güç ve ilhamla güzel ülkemize ve aziz milletimize yine ve yeniden armağan olsun! Başta TUSAŞ mühendislerimiz, pilotlarımız, teknik ekiplerimiz olmak üzere projede emeği geçen tüm firmalarımızı, çalışanlarını ve kurum personelimizi can-ı yürekten tebrik ediyorum. Seri üretime doğru emin adımlarla, semalarımız yerli ve milli teknolojilerimizle emin ellerde!