Karakas-Tahran uçuşları başlıyor

İran ve Venezuela arasında ticari uçuşların başlayacağı ve ilk seferin Mart ayında yapılacağı açıklandı.

Venezuela havayolu şirketi Conviasa Başkanı, şirketin Tahran ile Karakas arasında doğrudan uçuşlara başlamaya hazır olduğunu, İranlı turist ve iş adamlarının İran’da Nevruz’un başladığı 21 Mart’tan itibaren ülkeyi ziyaret edebileceklerini söyledi.

İrna’da yer alan habere göre Venezuela’nın ulaştırma bakan yardımcısı olan Ramon Velasquez, İspanyolca yayın yapan bir İran televizyon kanalına verdiği röportajda açıklamalarda bulundu.

Velasquez, Conviasa havayolu şirketinin Tahran ve Karakas arasında doğrudan uçuşlar gerçekleştirebileceğini söyledi.

Velasquez, Yaklaşık 50 İranlı tur liderinin 2 Mart’ta Latin Amerika ülkesinin turistik mekanlarını tanımak ve ilgili konularda Venezuela turizm yetkilileriyle görüşmek için bu ülkeye uçmayı planladığını açıkladı.

Velasquez, ticaret uçuşlarının başlamasına yönelik ilk adım olacak ve Karakas-Tahran uçuşu 13 saat sürüyor’ Üç yıldan beri iki ülke arasında kargo uçakları uçtuğunun altını çizdi.

Ayrıca Venezuelalı yetkili, ülkesinin İran’ı önemli turizm kapasitelerine sahip güvenli bir ülke olarak gördüğünü söyledi.

2020’de Conviasa, ülkedeki kültürel, doğal ve tarihi turistik mekanlara aşina olmalarını sağlamak için 43 tur liderini Venezuela’dan İran’a taşımıştı.