Kariyer günlerine yoğun ilgi

Türk Hava Kurumu Üniversitesi (THK) tarafından düzenlenen 1. Kariyer Günleri, öğrenciler ve katılımcı kuruluşlardan yoğun ilgi gördü.

THK Üniversitesi’nin Türkkuşu Kampüsü’nde, “CV’ni kap gel” sloganıyla düzenlenen etkinlikte, öğrenciler, ASELSAN, HAVELSAN, TUSAŞ gibi havacılık sektörünün önde gelen kamu kurumlarının yanı sıra TÜBİTAK, İŞKUR ve çok sayıda özel firmanın yöneticileriyle bir araya gelme imkanı buldu.

Yoğun ilgi gören organizasyonda, öğrenciler, katılımcı kuruluşların temsilcilerine, staj, mezuniyet sonrası kariyer imkanları ve kurumların istihdam politikaları hakkında sorular sorarak bilgi sahibi oldular.

Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erman Akbulut da etkinlikte, stantları gezerek bilgi aldı. Prof. Dr. Akbulut, öğrencilerinin, mezun olmadan meslekleri ve havacılık sektörünün istihdam olanakları hakkında bilgi sahibi olmaları için bu etkinliği düzenlediklerini belirterek, “Öğrencilerimizin ve katılımcı kuruluşların organizasyonumuza gösterdikleri ilgiden çok memnunuz. Bu tarz etkinlikleri tekrar etmeyi planlıyoruz” dedi.

Organizasyonda ayrıca Türk Havacılık ve Uzay Sanayi ile Sun Express temsilcileri de kurumlarının tanıtımını ve istihdam olanaklarını içeren birer sunum yapıp, öğrencilerin sorularını cevaplandırdılar.

Kariyer Günlerine katılan THK Üniversitesi öğrencilerinin konuyla ilgili görüşleri şu şekilde oldu:

Baran Ormancı: Uçak Mühendisliği 4. Sınıf öğrencisiyim. Kariyer Günleri, gerekli bir organizasyondu. Firmaların insan kaynakları ile birebir iletişim kurabilmek, gerçekten çok önemli. Bu etkinliği günlerce takip ettik ve bekledik.

Ebrar Gizem Yılmaz : Kabin Hizmetleri Bölümü’nde okuyorum.1. sınıf öğrencisiyim. Kariyer Günleri, bizler için çok iyi oldu. Okula yeni başladığımız için bilgiye açız. Buraya, görmek istediğim, merak ettiğim tüm firmalar gelmiş.

Gülseren Cansu Doğan: Lojistik bölümü 3. sınıf öğrencisiyim. Böyle bir etkinliğe ilk defa katılıyorum. Kariyer Günleri bizim için çok avantajlı. Çünkü yapmak zorunda olduğumuz stajlarımız var. Burada, firmalarla bu konuda konuşma fırsatı bulduk.