Kaza haberini böyle sundu

Etiyopya’da yaşanan kazaya ilişkin haberi sunan Kenyalı haber sunucu yaptığı hareketle büyük tepki topladı.

Etiyopya Havayolları’na ait yolcu uçağı 10 Mart’ta Kenya’nın başkenti Nairobi’ye gitmek üzere havalandıktan altı dakika sonra Etiyopya’daki Bishoftu kentinde düşmüş, uçaktaki 157 kişiden kurtulan olmamıştı.

Sputnik’te yer alan habere göre, olayla ilgili haberi sunan Kenyalı NTV televizyonundan Dann Mwangi, uçağın düşüşü sırasında yayılan duman görüntüsünü eliyle savuşturarak komiklik yapmaya çalışması nedeniyle tepkilere neden oldu.

İzleyiciler, Mwangi’nin trajediyi tiye aldığı ve ölenlerin ailesine saygısızlık yaptığı gerekçesiyle duruma karşı çıktı.

Mwangi ise tepkilerin ardından özür diledi.

Aileler havayoluna tepkili

Öte yandan kazada yaşamını yitirenlerin yakınlarından oluşan yaklaşık 200 kişilik bir grup da, kendilerine yeterli bilgi vermemekle suçladıkları yetkilileri protesto etmek için Etiyopya Havayolları tarafından Addis Ababa’da düzenlenen basın toplantısını terk etti.

Yetkililer ailelerin sorularını yanıtlamak için günde 18 saat hizmet veren bir çağrı merkezi açtıklarını söyledi. Ancak öfkeli aileler sorularına tam yanıt alamadıkları için hüsrana uğradıklarını söyledi.