Kemal Geçer Starlink Türkiye’de görev alacak

Havacılık kariyerine Lufthansa Türkiye Genel Müdürü olarak başlayan Kemal Geçer’in yeni adresinin Starlink olması bekleniyor.

Geçer, bir süre önce Tesla’nın Türkiye Genel Müdürlüğü’nden istifa ederek ayrılmıştı.

Gazeteci Emre Özpeynirci’nin Oto Yaşam’daki haberine göre, iki yıl önce Lufthansa’dan ayrılarak Türkiye’ye giriş yapan Tesla’nın başına gelen Geçer, 5 aylık süreçte 11 bin aracın teslim edilmesini sağladı.

Kemal Geçer’in havacılık dünyasından otomotive geçişi ilk günlerde yadırgansa da Tesla’nın yeni girdiği bir pazarda yakaladığı satış başarısında da önemli katkıya sahip olması dikkat çekti.

Ancak Tesla ile ters düşen ve servis başta olmak üzere çeşitli yatırımları yaptıramayan Geçer, görevinden 15 Kasım’da ayrıldı.

Geçer yayınladığı mesajda “Türkiye’de otomotiv sektörünü 2025’te zor bir yıl bekliyor. Tesla gerekli yatırımları yapmazsa işi zor. Hep birlikte göreceğiz. Ama ben üstüme düşen görevi yapıp söz verdiğim gibi tüm araçları sahiplerine zamanında teslim ettim. 2 yıllık görevimi zirvede bıraktım” dedi.

Kemal Geçer’in henüz Türkiye’de onay ve kurulum aşamasında olan Starlink Türkiye’nin Genel Müdürü olacağı belirtildi.

Konuya ilişkin resmi bir açıklama yapılmazken, Özpeynirci, Kemal Geçer isminin Starlink Türkiye CEO’su olarak göründüğünü söylüyor.

Özpeynirci’nin bununla ilgili kaynağının ise Ticaret Sicili Gazetesi olduğu açıklandı.