Kıyafeti yüzünden uçağa alınmadı

İngiltere’de Birmingham Havalimanı’nda bir kadın yolcu, kıyafeti açık bulunduğu gerekçesiyle uçağa alınmadı.

Uçağa kuzeninin ceketini ödünç alarak binebilen kadın yaşadıklarını sosyal medyada anlattı, havayolu firması özür diledi.

NTV’de yer alan habere göre, Emily O’Connor, 2 Mart’ta İngiltere’nin Birmingham kentinden Kanarya Adaları’na uçmak için havalimanına gitti.

Thomas Cook Havayolları şirketinden bilet alan kadın, hiç beklemediği bir davranışla karşılaştı. Mürettebat, Emily O’Connor’un kıyafeti nedeniyle uçağa binemeyeceğini söyledi.

Olayı Twitter hesabından dünyaya duyuran Emily O’Connor, şu ifadeleri kullandı: “Birmingham’dan Tenerife’ye giderken, eğer üzerimi örtmezsem beni uçaktan çıkaracaklarını söylediler. Rahatsızlığa neden olmak ve ‘uygunsuzluk’la suçlandım. Etrafımda 4 personel vardı. Bagajımı da beni de uçaktan çıkartacaklardı.”

Emily O’Connor, havalimanında aynı kıyafetle dolaştığını belirtti. Havalimanında sorun yaşamazken, uçağa girerken bu muameleye tabi tutulmasının saçmalığını vurguladı.

Thomas Cook Havayolları ise kıyafet politikalarının diğer şirketlerden farklı olmadığını belirterek özür dileyip personelinin yanlış davrandığını da itiraf etti.

Açıklamada, “Ne yazık ki çalışanlarımız talimatlarımızı her zaman doğru algılamıyor” ifadeleri kullanıldı.