KKTC kapılarını kapattı

KKTC, karantina için ayrılan yurt ve otellerin dolması üzerine, 9 Eylül’den geçerli olmak üzere, hava ve deniz yoluyla girişlere kapatıldı.

Üniversite kayıtları için KKTC’ye gitmek için bilet alan binlerce kişi, havayolu şirketleri ile Mersin Taşucu’dan Girne ve Magosa’ya yolcu taşımacılığı yapan firmalardan gelen mesajla durumu öğrendi.

13 EYLÜL’E KADAR KİMSE ALINMAYACAK

KKTC Bakanlar Kurulu 4 gün önce aldığı kararla adaya girenlere 7 ile14 gün arası karantina uygulanmasına karar vermişti.

O tarihten itibaren gidenlerin karantina süresi dolacağından, yeni gelenlerin karantinaya alınacağı 13 Eylül’e kadar tüm seferler durduruldu.

YOLCULARA MESAJLA BİLDİRİLDİ

Türkiye yönüne yolcu taşımacılığının sürdüğünü belirten gemi firmaların bilet alanlara “Önemli Uyarı” başlığıyla gönderdikleri mesajda, “KKTC Bakanlar Kurulu 08 Eylül 2020 tarihli kararı doğrultusunda; 13 Eylül 2020 tarihine kadar (13’ü dahil) Türkiye’den KKTC yönüne Girne ve Gazimağusa limanlarında yolcu kabulü yapılmayacağından, Taşucu-Girne seferlerinde yolcu taşımaya 13 Eylül 2020 tarihine kadar ara verilmiştir. KKTC’den Türkiye yönüne seferlerde bir değişiklik olmayıp, yolcu taşımaya kesintisiz devam edilecektir” denildi.