Kolombiya’da yeni havayolu kuruluyor

Kolombiya’nın Antioquia Bölgesi’nde bulunan Rionegro şehrinde yeni bir düşük maliyetli havayolunun hizmete gireceği açıklandı.

Kolombiya havacılık otoritesine yapılan başvuruya göre Ultra Air SAS isimli yeni havayolunun önümüzdeki haftalarda operasyonlara başlaması bekleniyor.

Ultra Air SAS havayolunun CEO’luk görevini ise daha önce Kolombiyalı Viva Air’in kurucu ve eski Meksikalı Interjet CEO’su William Shaw’un yürüteceği açıklandı.

Yerel basında yer alan bilgilere göre yeni havayolunun filosunun A320 ve B737 MAX tipi uçaklardan kurulacağı açıklanırken, eğer havayolu B737 MAX filosuna katarsa bu uçakları kullanan ilk Kolombiyalı taşıyıcı olacak.

Yeni havayolunun şuanda sipariş iptali nedeniyle boşta kalan B737 MAX uçaklarını daha uygun fiyata filosuna katabileceği düşünülürken, bu pazarda liderliği Airbus’a kaptıran Boeing’in Kolombiya’da MAX uçurulması için anlaşmaya sıcak bakacağı belirtiliyor.

Ultra Air SAS havayolunun 29 iç hat ve 15 dış hat uçuşu ile operasyonlara başlamayı hedeflediği açıklanırken, şirketin uçuş programı ve seferlere başlama tarihinin yakın zamanda açıklanacağı bildirildi.

Yeni havayolunu iç hatlarda güçlü bir operasyon ağı kurmayı hedeflediği ayrıca Medellin ve Bogota’dan da Mexico City, Miami, Cancun gibi gözde destinasyonlara operasyonlar başlatmayı hedeflediği açıklandı.

AirTürkHaber