Konya’da Türk Yıldızları uçağı düştü

Konya’nın merkez Karatay ilçesinde eğitim uçuşu için havalanan akrobasi ekibi Türk Yıldızları’na ait bir uçağın düştüğü bildirildi.

NF-5 tipi uçağın saat 14.15’te Konya 3. Ana Jet Üs Komutanlığı’na yakın bir bölgede boş araziye düştüğü belirtilirken, kazada uçağın yüzbaşı pilotunun şehit olduğu açıklandı.

Kazaya ilişkin Milli Savunma Bakanlığı (MSB) açıklamasında, “Konya’da eğitim uçuşu yapan Hava Kuvvetlerimize ait bir NF-5 uçağımız saat 14.15’te henüz bilinmeyen bir nedenle kaza kırıma uğramıştır. Konuyla ilgili gerekli inceleme başlatılmıştır. Konya’da eğitim uçuşu sırasında kaza kırıma uğrayan Hava Kuvvetlerimize ait NF-5 uçağımızın pilotu şehit olmuştur. Kahraman Pilotumuza Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır dileriz” denildi.

Kazaya ilişkin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan twitter hesabından yayınladığı mesajı ise şöyle; “Konya’da bir gösteri uçağımızın eğitim uçuşu sırasında kaza kırıma uğradığını ve pilotumuzun maalesef şehit olduğunu büyük bir teessürle öğrendim. Şehidimize Allah’tan rahmet niyaz ediyor; ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve Milletimize başsağlığı diliyorum.”