Metaverse EuroLeague Land ile başlıyor

Turkish Airlines EuroLeague Final Four bu hafta dünyanın en ikonik basketbol şehirlerinden biri olan Sırbistan’ın Belgrad kentinde başlıyor.

Avrupa’nın en üst düzey basketbol turnuvası 19-21 Mayıs tarihlerinde Avrupa’nın en iyi dört takımı Real Madrid (İspanya), FC Barcelona (İspanya), Anadolu Efes İstanbul (Türkiye) ve Olympiakos Piraeus (Yunanistan), şampiyonluk unvanı için yarışacak.

Etkinlik, yaklaşık 15.500 seyirciyi ağırlama kapasitesine sahip olan Stark Arena’da gerçekleştirilecek.

Belgrad bu yıl ile birlikte, bu yüzyılda etkinliğe birden fazla kez ev sahipliği yapan şehirler olan Barselona, ​​Madrid, Berlin ve İstanbul arasına katılacak.

Türk Hava Yolları Final Four’u kutlamak için, EuroLeague basketbol iş birliğiyle ilk metaverse’i EuroLeague Land’i tanıttı.

Sanal, çok kullanıcılı deneyim, taraftarların kendi avatarlarını kişiselleştirmelerine, en sevdikleri Final Four takımının kıyafetlerini giymelerine, ödüller ve özel erişim kazanmak için heyecan verici mini oyunlar oynamalarına, diğer EuroLeague taraftarlarıyla sohbet etmelerine, canlı konsere dahil olmak gibi birçok özel etkinliğe erişmelerine olanak tanıyor.

Bu deneyime katılmak için taraftarlar herhangi bir mobil cihaz, tablet veya bilgisayar aracılığıyla euroleagueland.net’i ziyaret edebilirler.

Sırbistan’da Final Four maçlarına bizzat katılan taraftarlar, kendi mini sahasında kurulan bir basketbol şut oyunu, 50.000 Miles&Smiles Mili ödüllü en uzun atlama ve havada kalma süresini ölçen Jump & Dunk yarışması ve çeşitli kuponlar veren bir dijital otomat oyunu da dahil olmak üzere birçok FanZone alanı etkinliğine katılma şansına sahip olacaklar.

Türk Hava Yolları, Belgrad’a yaptığı En Değerli Yolcu kampanyası ile rezervasyon yaptıran, Miles&Smiles üyelerine 4 kat mil kazanma fırsatı da sunuyor.

Milli bayrak taşıyıcı, ilk kez 2019’da hayata geçirdiği ödüllü yarışması “Flight Time” yarışmasını bu sene de gerçekleştirecek. Final Four boyunca tek sıçramada daha uzun süre havada kalan yıldız oyuncuya ‘’Flight Time Şampiyonu’’ ödülü yanı sıra Miles&Smiles’dan mil hediyesi verilecek.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat “Bir kez daha prestijli Euroleague Final Four’un isim sponsoru olmaktan gurur duyuyoruz. Bu büyüklükteki spor müsabakaları, başarıya gitmek için gerekli olan adanmışlık, yoldaşlık ve tutkuyu yansıtıyor. Bu meziyetler, Türk Hava Yolları’nın, dünyanın her yerindeki insanları, ülkeleri ve kültürleri birleştiren lider havayolu olabilmesi için sahip olduğu ruhu ve misyonu yansıtıyor. Önümüzdeki birkaç gün bu değerleri taşıyarak yarışacak olan tüm takımlarımıza bol şans diliyor, ayrıca taraftarlarımızı küresel olarak bir kez daha birleştirecek olmaktan dolayı da çok heyecan duyuyoruz. “dedi.

Euroleague Basketbol CEO’su Jordi Bertomeu, “Amacımız gerçek bir tutku olan basketbol etrafında fanlar adına duygu dolu inanılmaz bir deneyim yaşatmak. Bu sebeple Belgrad’a gelen fanların yanında evlerinden Final Four’u takip edecek hayranlarla bu anı kutlamak çok önemli. Bütün medya ortaklarımız ve sponsorlarımıza, özellikle Türk Hava Yolları’na şükranlarımı iletmek istiyorum. En zorlu zamanlarımızda bile bizimle durduğunuz için teşekkürler” ifadelerini kullandı

Final Four’un açılış maçı, cuma gecesi saat 18.00 (yerel saat) ‘de Anadolu Efes SK (Türkiye) ile Olympiacos BC(Yunanistan) arasında gerçekleşecek.

Günün son maçı ise saat 20.00 ‘de (yerel saat) İspanya takımları Real Madrid Baloncesto ve FC Barcelona Bàsquet derbi mücadalesi ile devam edecek. 21 Mayıs Cumartesi günü mağlup takımların üçüncülük mücadelesinin ardından turnuvanın şampiyonu final maçında belli olacak.