MNG Havayolları’na Abu Dhabi’li ortak

Birleşik Arap Emirlikleri merkezli Ghitha Holding, MNG Holding bünyesindeki MNG Havayolları’nın yüzde 44’lük hissesini 211,2 milyon dolara satın aldı.

MNG Havayolları’nın yüzde 44’lük hissesini satın alan Abu Dhabi merkezli şirket Ghitha Holding Abu Dabi Menkul Kıymetler Borsası’na yaptığı açıklamada, “Şubat 2024 tarihinde, MNG Havayolları ve Taşımacılık A.Ş’nin toplam sermayesinin yüzde 44’üne tekabül eden belirli hisselerinin 211,20 Milyon ABD Doları karşılığında satın alınmasına ilişkin Hisse Satın Alma Sözleşmesi imzalanmıştır. MNG, Türkiye merkezli ticari bir kargo şirketidir.” ifadelerine yer verildi.

Ghitha Holding Group CEO’su Falal Amin ise şunları söyledi:

Hedef odaklı vizyonumuz, istikrarlı büyümeye olan kararlılığımız ve şirketimizin performansını desteklemeye ve geliştirmeye dayalı stratejimiz sayesinde Ghitha Holding Group 2023’te yine etkileyici finansal sonuçlar elde etti.”

Şirketin yeni mali yılına ilişkin planları hakkında yorum yapan Amin şunları ekledi: “Yeni mali yılda, büyümeyi sürdürmeye ve esnekliği ve yenilikçiliği artırmaya odaklanarak, başarılarımıza yatırım yapmak ve daha fazla başarı elde etmek için bunları geliştirmeye çalışacağız. Gelecekte daha sürdürülebilir büyüme ve kârlılığa ulaşmak için ekonomik satın almaları teşvik eden, tedarik zinciri verimliliğini artıran ve hedeflenenpazarlamaya odaklanan yaklaşımımızla ilerleyeceğiz”

RESMİ ONAY BEKLENİYOR

Şirketten yapılan açıklamada anlaşmanın tamamlanması için düzenleyicilerin onayının beklendiğini açıklanırken, “Anlaşmanın tamamlanması, satış ve satın alma sözleşmesi kapsamındaki belirli koşulların karşılanmasına ve düzenleyici onayların alınmasına bağlı” denildi. (patronlardünyası)