O yarışa çok özel video

Türkiye Teknoloji Takımı (T3 Vakfı) ve İBB tarafından İstanbul Yeni Havalimanı’nda düzenlenen TEKNOFEST’teki tarihi yarışın özel videosu yayınlandı.

Kenan Sofuoğlu’nun kullandığı Kawasaki H2R, SOLOTÜRK akrobasi uçaklarından F16, özel jet Challenger 605, beş kez Türkiye Ralli Şampiyonu Yağız Avcı’nın kullandığı Aston Martin: The New Vantage, Dünya Superbike Şampiyonası’nda yarışan Toprak Razgatlıoğlu’nun kullandığı Lotus Evora 410 Sport, ünlü yarışçı Emma Kimilainen’in direksiyonun başına geçtiği Tesla PL 1000DL ile Red Bull Racing Formula 1 aracından oluşan farklı özelliklerde, birbirinden hızlı 7 araç aynı anda yarışmıştı.

İsmine yakışır şekilde “Yarışların Yarışı” olarak adlandırılan bu büyük kapışma büyük bir ilgiyle karşılanmış ve havaalanı pistinde gerçekleşen aksiyonun sonunda Kenan Sofuoğlu, Red Bull Racing Formula 1 aracının 0.04 saniye önünde yarışı kazanmıştı.

Yarıştan sonra yıllardır hayal ettiği bu yarışın gerçekleşmesinden duyduğu mutluluğu dile getiren Sofuoğlu F1 aracı ile yaşadığı rekabetin güzelliğine de değinmişti.

İşte Redbull tarafından bu tarihi yarış için hazırlanan o özel video: