Onur Air’in çileli yolculuğu

Onur Air’in bu sabah saatlerinde gerçekleştireceği İstanbul Atatürk-Adana seferi yolcuları çileden çıkarttı.

Yolcuların AirTürkHaber’e verdiği bilgilere göre, bu sabah saat 06.15’te yapılması planlanan 8Q12 sefer sayılı İstanbul-Adana seferi için yolcuların A320 (TC-OBG) uçağa hiçbir bildirim yapılmamakla birlikte yaklaşık 3 saatlik gecikme sonrasında alındığı öğrenildi.

Bu gecikme süresinde yolcuların hiçbir bilgilendirme yapılmaması ve Onur Air’den bir yetkiliyi bulamamaktan şikayet ettiği belirtildi.

3 saatin sonrasında yolcuların uçağa alındığı ve Adana seferi için uçağın havalandığı ancak yaklaşık 20 dakika sonra pilot tarafından teknik arıza nedeniyle Atatürk Havalimanı’na geri dönüş yapılacağı açıklandı.

Anons sonrasında yolculara hiçbir kabin görevlisinin kabinde dolaşmadığını ve detaylı bir bilgilendirme yapılmadığı öğrenildi.

Onur Air uçağı uzun bir süre deniz üzerinde uçtuktan sonra Atatürk Havalimanı’na iniş yaptı.

İniş sonrasında 40-50 kadar yolcu uçaktan inmezken, inen yolcularda uçağın yanında bekleyerek durumu protesto etti , sonrasında polislerin ve Onur Air yetkililerinin yolculara direk başka bir uçağa transfer edileceklerinin sözünün verilmesi üzerine yolcuların diğer uçağa geçiş yaptığı öğrenildi.

Bu süre içinde saatlerce bekleyen yolcular duruma isyan ederken sosyal meydan da tepkilerini dile getirdi.

Yolcuların bir başka A320 tipi uçağa alındığı (TC-OBU) ve Adana uçuşu için saat 11.20 civarın uçağın havalandığı öğrenildi.

Uçuş süresince yolculara sadece pilot tarafından, “Yaşanan durum nedeniyle özür dileriz” açıklaması yapılırken ve saatlerce hiçbir ikramda bulunulmayan yolculara 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle çay-kahve ve kek ikramı yapıldı.

Sabahın ilk saatlerinde başlayan kabus dolu Adana seferinin uçağın saat 12.20’de Adana Havalimanı’na teker koymasıyla sona erdiği öğrenildi.

AirTürkHaber/Özel

Etiketler: ,