PAC-3 sistemleri için dev anlaşma

GKN Aerospace, 2025 yılına kadar PAC-3 Füze Segmenti Geliştirmesi (MSE) için fırlatma tüpleri tedarik etmek üzere Lockheed Martin ile bir takip sözleşmesi imzaladı.

Takip sözleşmesi ile birlikte, 2024 yılından itibaren PAC-3 MSE donanımı üretimi ile orta bölüm ve arayıcı muhafazasının üretimi için gerekli takım, yol bulucu üniteleri ve nitelikler için Ekim 2021’de başlayacak bir geliştirme sözleşmesi için ek bir anlaşmaya varıldı.

30 yılı aşkın bir süredir, GKN Aerospace’in Fokker işletmesi, hafif kompozit fırlatma tüplerinin geliştirilmesiyle PAC-3 programını başarıyla desteklemek için kanıtlanmış üretim yöntemleri ve yetenekleri uygulamaya devam ediyor.

GKN Aerospace’in Savunma İşleri Başkanı Kristie Kondrotis konuya ilişkin açıklamasında, “PAC-3’teki Lockheed Martin ile olan kapsamlı ilişkimiz, üstün performansımız, müşterilerimize olan bağlılığımız üzerine kuruludur. Sıkı çalışmalarından dolayı ekibimizle gurur duyuyorum ve PAC-3’ü destekleme konusundaki katılımımızı genişletme fırsatından dolayı çok mutluyuz” ifadesini kullandı.

PAC-3 füze ailesi, taktik balistik füzeler, seyir füzeleri ve uçaklar dahil olmak üzere gelen tehditlere karşı savunma yapan, savaşta kanıtlanmış bir sistem olarak biliniyor.