Paris Airshow’dan flaş karar

Dünya’nın önde gelen havacılık organizasyonları arasında yer alan Paris Airshow’un 2021 programının koronavirüs salgını nedeniyle iptal edildiği açıklandı.

Paris Airshow’dan yapılan açıklamada, koronavirüs salgının yarattığı kriz ortamına bağlı olarak 21-27 Haziran 2021 tarihinde yapılması planlanan 54’ncü Paris Airshow’un iptal edildiği duyuruldu.

Fuarın 2023 yılında yeniden sahaya ineceği açıklanırken, 2023 yılına ilişkin tarihinin önümüzdeki günlerde açıklanacağı belirtildi.

Paris Air Show ve Daher Group başkanı Patrick Daher tarafından konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, “Paris Airshow 2021 lansmanını yapamadığımız için hayal kırıklığına uğradık, aylardır sektördeki tüm organizasyonların iptal edilmesinden dolayı Paris Aishow’da sektörü yeniden bir araya getirmeyi dört gözle bekliyorduk. Havacılığın yeniden kalkışa geçtiği sürece öncülük edecek 2023 organizasyonunun hazırlıklarına şimdiden başladık” denildi.

Uluslararası Paris Air Show’un CEO’su Gilles Fournier’da artık 2023 yılı için hazırlıklara başladıklarını ifade ederken, bu organizasyonun diğer organizasyonlardan çok daha büyük olacağını vurguladı.

AirTürkHaber