Paris uçağı Zagreb’e acil indi

Pegasus’un İstanbul-Paris Orly seferini yapan uçağı bir yolcunun elektronik sigarasının alev alması sonrasında Zagreb’e acil indi.

AirTürkHaber’in edindiği bilgilere göre, İstanbul-Sabiha Gökçen’den kalkan Boeing 737-800 tipi uçakta bir yolcunun çantasında bulunan elektronik sigaranın alev alması nedeniyle pilotların Zagreb’e acil indiği öğrenildi.

Acil iniş sonrasında tüm yolcuların güvenli bir şekilde uçaktan indirildiği ve herhangi bir sağlık sorunu yaşanmadığı bildirildi.

Konuya ilişkin olarak Pegasus’tan yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Pegasus Hava Yolları’na ait PC1135 nolu Boeing 737-800 tipi AMP tescilli İstanbul Sabiha Gökçen – Paris Orly uçağımızda, uçuş sırasında bir misafirimizin çantasında bulunan elektronik sigara alev almıştır. Pilotlarımızın yolcu güvenliğini gözeterek aldıkları tedbir sonucu, söz konusu uçağımız Zagreb Havalimanı’na iniş yapmıştır. Uçakta bulunan bütün misafirlerimiz güvenli bir şekilde uçaktan indirilmiş olup, hiçbir misafirimizin herhangi bir sağlık problemi bulunmamaktadır. İlgili haberde konu edildiği gibi uçağımızın Zagreb’e iniş yapmasının motor arızasıyla kesinlikle ilgisi yoktur.”

AirTürkHaber