Pegasus’tan İran açıklaması

Pegasus Havayolları koronavirüs’ün yayılmaya başladığı İran’a uçuşlar ve salgın nedeniyle seyahat kısıtlamaları konusunda açıklamalar yayınladı.

SHGM talimatı doğrultusunda İran seferlerinin 24 Şubat-11 Mart arasında iptal edildiği belirtilen açıklamada şöyle denildi:

“Korona virüsü nedeniyle Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan talimat doğrultusunda, 24 Şubat 2020-11 Mart 2020  İstanbul Sabiha Gökçen – Tahran ve Tahran – İstanbul Sabiha Gökçen uçuşları iptal edilmiştir. Bilet değişiklik veya iade işlemlerini www.flypgs.com, mobil uygulamalar ve 0850 250 67 02 nolu çağrı merkezimizden yapabilirsiniz.”

Pegasus’un internet sitesinde yapılan bir diğer duyuruda ise virüs nedeniyle seyahat kısıtlamalarına değinilirken, yolculara seyahatleri öncesi giriş yapacakları ülkelerin güncel seyahat kurallarını öğrenmeleri konusunda uyarı yapıldı.

Pegasus’un koronavirüs açıklamasında, “Korona virüsü nedeniyle, bazı ülke vatandaşları ve bu ülkelerde bulunmuş kişilerin seyahatlerine kısıtlamalar getirilmiştir. Seyahatlerinizde herhangi bir aksaklık yaşanmaması için seyahatiniz öncesinde giriş yapacağınız ülkelerin resmi kurumlarından güncel seyahat kurallarını öğrenmenizi önemle rica ederiz” denildi.