Pegasus’tan tam kapanma açıklaması

Pegasus Hava Yolları, 29 Nisan-17 Mayıs tarihlerini kapsayan yeni tedbirler sonrasında seyahatler ve bilet değişikliklerine ilişkin açıklama yayınladı.

Yeni tedbirler kapsamında sokağa çıkma yasağı uygulanacak günlerde şehirler arası seyahatlerinde zorunlu haller dışında kısıtlamaya tabii olduğu belirtilirken, açıklamada şöyle denildi:

“29 Nisan 2021 tarihinde başlayıp 17 Mayıs 2021 tarihine kadar sürecek tam kapanma sürecinde zorunlu haller haricinde seyahatlerde kısıtlamalar bulunmaktadır.

T.C. İçişleri Bakanlığı’na ait e-başvuru sistemi üzerinden veya 199’u arayarak seyahat izin belgesi alınması ve beraberinde HES kodunun ibrazı gerekmektedir. Bu koşulları sağlamayan misafirlerimiz uçuşlara kabul edilmeyecektir.”

Bilet değişimi yada iptallerine ilişkin açıklama

Pegasus açıklamasında 27 Nisan’dan önce alınan ve 17 Mayıs tarihine kadar olan tüm iç hat biletleri için yolcuların ücretsiz değişim, açığa alma ve iptal haklarının bulunduğu vurgulandı.

Konuya ilişkin havayolundan yapılan açıklama şöyle:

“Değerli misafirlerimiz, 27 Nisan 2021 tarihinden önce alınan ve 17 Mayıs’a kadar olan tüm yurt içi biletler için cezasız değişiklik, açığa alma ve ücretsiz iptal haklarınız bulunmaktadır.

Cezasız değişiklik ya da açığa alma işlemlerinizi https://flypgs.com/bilet-islemleri web sayfamız veya mobil uygulamamız aracılığıyla gerçekleştirebilir, kesintisiz iade işlemleriniz için çağrı merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Çağrı merkezimizde yaşanan normalin üzerindeki yoğunluk sebebiyle işlemlerinizi daha hızlı gerçekleştirmeniz için web sitemiz ve mobil uygulamamızı tercih etmenizi öneririz.”