Rostec’te yeni rota

Rus devlet savunma sanayi şirketi Rostec Güneydoğu Asya pazarı için önemli bir işbirliğine imza attı.

Rostec bünyesinde bulunan Russian Helicopters şirketi, Singapur Progression Pte. Ltd. şirketi ve Rusya-Singapur İş Konseyi (RSBC) arasında işbirliği anlaşması imzalandı.

İmzalar “Rusya Helikopterleri”nin Üretimi ve Yeniliği Genel Müdür Yardımcısı  Andrei Shibitov, Pte. Ltd. şirketi ilerleme müdürü Tio Chu Lai ve RSBC Başkanı ve Rostec Genel Müdür Yardımcısı Nikolay Volobuev tarafından imzalandı.

Anlaşma gereğince Progression Pte. Ltd. ve RSBC Russian Helicopters’in çıkarları doğrultusunda Pazar araştırması yapacak aynı zamanda Singapur ve Güneydoğu Asya’da diğer ülkelerde de ittifaklar kurmaya çalışacak.

RSDSB Başkanı ve Rostec Genel Müdür Yardımcısı Nikolay Volobuev anlaşmaya ilişkin olarak, “bu anlaşma Rostec’in Rusya için oldukça stratejik bir bölge olan Güneydoğu Asya’da varlığını artırmak için önemlir bir adım olacak” diye konuştu.

Rostec Genel Müdür Andrey Boginsky ise Güneydoğu Asya’nın umut verici bir pazar olduğunu belirtirken, “Dünyanın en önemli ekonomik ve teknolojik merkezlerinden birinde varlığımız Holding için yeni ufuklar açacaktır” dedi.

Ege Buğra Özen/AirTürkHaber