Routes World İstanbul kapılarını açtı

İstanbul Havalimanı işletmecisi İGA ve Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) iş birliği ile düzenlenen, “28. Routes World 2023” İstanbul’da kapılarını açtı.

Küresel havacılık sektörünün en önemli etkinliklerinden biri kabul edilen etkinliğin açılışında Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, İstanbul Valisi Davut Gül ve İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu da hazır bulundu.

Bakan Uraloğlu açılış konuşmasında, “Hedefimiz, dört mevsimi yaşayan ülkemizin mevcut turizm potansiyelini ve imkanlarını her geçen gün daha geliştirmek, turizm faaliyetlerinde çeşitliliği teşvik etmektir. Bu etkinliğin İstanbul’un tarihini, kültürünü, gizli cevherlerini ve turistlerin odak noktası olma potansiyelini daha da güçlendireceğine inanıyorum. Türkiye markasının ve Türkiye turizminin uluslararası arenada, dünyada hak ettiği ve hedeflediği yeri bulmasına yardımcı olması açısından da Routes World 2023 etkinliğinin bu yıl İstanbul’da gerçekleşmesini çok değerli buluyorum” ifadelerini kullandı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’da etkinlikte yaptığı konuşmada, “2023 verilerine göre İstanbul’u 17 milyonun aşkın turistin ziyaret edeceğinin hesaplandığını aktaran İmamoğlu, “2024 yılında, bu sayının 20 milyonu aşmasını elbette ki bekliyor ve hedefliyoruz” dedi.

İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen ve dünyanın dört bir yanından havacılık alanındaki paydaşları bir araya getiren Routes World’de dünyanın önde gelen havalimanları ve işletmecileri ziyaretçileri ağırlarken, özellik ABD ve Çin’deki en büyük havalimanlarının fuarda yer alması dikkat çekti.

Routes etkinlikleri hava yolları, havalimanları ve destinasyonların gelecekteki hizmetlerini planlamaları ve müzakere etmeleri için bir buluşma merkezi sağlıyor.

Routes World 17 Ekim’e kadar ziyaretçilerini ağırlamaya devam edecek.

İşte AirTürkHaber’in objektifinden Routes World 2023: